Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Romániát Luxemburg követi a sorban, ahol 2018-ban az alkalmazottak elszegényedési kockázata 13,5% volt, majd Spanyolország következett 12,9%-kal, Olaszország 12,2%-kal és Nagy-Britannia 11,3%-kal.
A lista másik végén Finnország található 3,1%-kal, Csehország 3,4%-kal, Írország 4,9%-kal, Belgium és Horvátország egyenként 5,2%-kal.
Az EU statisztikai hivatalának adatai arra is rámutatnak, hogy az elmúlt évtized során a legtöbb Uniós országban nőtt azon személyek száma, akiket, bár van munkahelyük, az elszegényedés fenyeget. Az elszegényedési kockázat aránya a legnagyobb mértékben Görögországban csökkent – 3,3 százalékponttal -, illetve Lettországban és Romániában – egyenként 2,4 százalékponttal.
Romániában a 2008-ban jegyzett 17,7%-ról ez a mutató 15,3%-ra csökkent 2018-ra. Az EU szintjén azonban pont ellenkező volt a tendencia: a 2008-ban jegyzett 8,6%-ról 9,5%-ra nőtt 2018-ra a kockázat aránya.
Az Eurostat adatsora értelmében ugyanakkor a férfiak esetében az elszegényedési kockázat nagyobb (9,9%), mint a nők esetében (9,1%). Romániában a különbség szembeszökőbb volt 2018-ban: 17,9% a férfiak esetében, illetve 11,4% a nők esetében.
(Agerpres)