egy nullával megtoldotta!
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Év végéig készen lesz a Szászsebes – Torda sztráda első szakasza, a Radnót – Maroskece (Cheţani) pályaszakasz, a Bihar – Bors szakasz, a Barcarozsnyó – Keresztényfalva (Cristian) szakasz, Bákó körgyűrűje, tehát körülbelül 100 kilométernyi sztráda, jelentette ki Răzvan Cuc egy sajtótájékoztatón, hozzátéve, hogy a Lugos – Déva 3-as és 4-es szakasza is rendben lesz.
Arra a kérdésre, hogy igaz-e az az információ, miszerint az olasz Impresa Pizzarotti cég csökkentette a munkálatok ritmusát a Szászsebes – Torda sztráda első szakaszán, mivel nem fizették ki neki idejében a számlákat, Cuc miniszter nemmel válaszolt.
A miniszter szerint a szakaszon a munkálatok több mint 75%-val elkészültek.
A Pro Infrastructura Egyesület kedden azt írta Facebook-oldalán, hogy az Impresa Pizzarotti szinte teljesen leállt a munkálatokkal az A10 jelzésű, Szászsebest Tordával összekötő autópálya 1-es szakaszán, mivel az állam elmaradt néhány számla kifizetésével, melyeknek értéke 65 millió lejre rúg.
Az egyesület szerint ezt a pályaszakaszt nem fogják 2019-ben átadni. Ha reálisan nézzük a dolgot, jövő év vége felé adhatják át, de figyelembe véve a jelenlegi helyzetet, azt, hogy az állam nem fizet rendesen, még akkor sem, állítja a Pro Infrastructura Egyesület.
Elhalasztották a dél-erdélyi A1-es autópálya Dévától nyugatra haladó két – összesen 43 kilométert kitevő – szakaszának az átadását, mert az egyik szakaszon minőségi problémákat talált a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR). Răzvan Cuc szállításügyi miniszter kedden kilátásba helyezte, hogy felbontják a szerződést a spanyol útépítővel.
Az A1-es autópálya Déva és Marosillye közötti 22 kilométeres szakaszának, valamint a Marosillye és Holgya közötti 21 kilométeres szakaszának megnyitását hétfő estére tervezték a román hatóságok, de a CNAIR képviselője csak a Déva melletti szakasz átvételi jegyzőkönyvét írta alá a Tehnostrade – Spedition UMB konzorciummal.
Amint Răzvan Cuc szállításügyi miniszter kedden bejelentette: a másik szakaszon az észlelt minőségi problémák kijavítását és a garancia négy évről tíz évre történő kitolását kérte az építő Teloxim Con Srl. – Comsa Sa. – Aldesa Construcciones Sa. – Arcadis Eurometudes Sa spanyol konzorciumtól. Utóbbi nem egyezett bele a garancia kitolásába, és ahhoz sem járult hozzá, hogy az átvett Déva melletti szakaszon meginduljon a forgalom. Ehhez ugyanis egy olyan csomópontot kellene igénybe venni, ami már az át nem vett pályaszakaszhoz tartozik.
A miniszter kijelentette: ha a spanyol cég nem végzi el a kért javításokat, előkészítik a szerződés bontását. Răzvan Cuc zsarolási kísérletnek tekintette és megengedhetetlennek nevezte, hogy a spanyol cégcsoport nem tette lehetővé a forgalom megindítását az átvett 22 kilométeres szakaszon. Hozzátette: a héten 73 millió lejes büntetési számlát állítottak ki az építőnek, és figyelmeztették, hogy további büntetésekre számíthat, ha nem javítja ki az észlelt hibákat. Szerinte a kért javítások tíz nap alatt elvégezhetők.
A két elkészült autópálya-szakasz azt a hézagot csökkentené le a jelenlegi 57 kilométerről 13 kilométerre, amit a pálya két már megépült szakasza között országúton kell megtenni.
Az elkészült, de meg nem nyitott pályaszakaszok építése 2013-ban kezdődött, és a munkálatoknak 2016 májusában kellett volna befejeződniük. A CNAIR honlapján közölt adatok szerint a Déva és Marosillye közötti 22 kilométeres szakasz, valamint a Marosillye és Holgya közötti 21 kilométeres szakasz áfa nélkül együttesen közel egymilliárd lejbe került. Az összeg 85 százalékát az Európai Unió kohéziós alapjából biztosították.
(Agerpres)
egy nullával megtoldotta!
1×1 = 2, mert 1 = 0x0, mit szólsz?
Valaki beleszólt valamibe, a Dálnoki – tető oldalai rémlettek fel. Nem tudni miként, de a gép már recseg – ropog napok óta…Még jó vége is lehet…
Ennek a Fred-nek mar ki hisz? Most szerepelt le ket napja