Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Keddi közleményében a Selective Capital emlékeztetett arra, hogy Románia lakossága a világ 143 országa közül a 123., az Európai Unióban (EU) pedig az utolsó helyen áll a pénzügyi műveltség terén.
A cég adatai szerint a 2020-2021-as időszak kedvezett a tőkepiaci befektetéseknek, és a legtöbb romániai tőzsdéző rosszul járt, közel 90 százalékuk veszteséget könyvelhetett el a pénzügyi ismeretek hiánya és a tőzsdézésben való járatlanságuk miatt.
A Romániai Bankok Szövetségének (ARB) adatai szerint a romániai lakosság mindössze 22 százalékának vannak megbízható pénzügyi ismeretei, és mindössze 26,6 százalékuk vesz igénybe pénzügyi közvetítőket. Ez utóbbi arány a legkisebb Európában, az európai átlagnak az egyharmada.
A Selective Capital alapítója, Şerban Florea szerint az alacsony hazai pénzügyi műveltség oka a képzett tanárok hiánya.
A pénzügyi szakember úgy vélekedett, hogy a kedvező tőzsdei feltételek, a piaci likviditásfelesleg és a globális eszközárak folyamatos emelkedése „irracionális túlzásokba” hajszolta a 2020-2021-es időszakban a kockázatokkal nem számoló befektetőket. ‘Az infláció, a globális ellátási láncok akadozásai, valamint az eszköz- és részvényárak összeomlása máris pánikot kelt, különösen egy olyan recesszió árnyékában, amelynek mértékét még nem lehet megjósolni” – idézte a közlemény Şerban Floreát.
(forrás: Agerpres, fotó: pexels.com)