Képzéssel segítenék a vállalkozókat a könnyebb boldogulás érdekében
Olyan képzési programon dolgozik a Kovászna Megyei Kereskedemi és Iparkamara, amelly...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az állami támogatás nem oldja meg maradéktalanul az informatikai ágazat gondjait, szögezte le megkeresésünkre Bihari Béla, a székelyföldi IT Plusz Klaszter elnöke.
Bihari Béla kifejtette, az IT-szektorban 7 százalékos költségnövekedést generált, hogy a társadalombiztosítási járulékot teljes mértékben átruházták a munkavállalóra. Ahhoz, hogy a nettó bérek ne csökkenjenek, a munkaadók kénytelenek voltak növelni a bruttó összeget, ez viszont 7 százalékos költségnövekedést jelent. Ha eddig az informatikai cégnek 100 lejbe került egy alkalmazott, most már 107 lejes kiadást jelent, szemléltette a klaszter elnöke. A vállalkozó rámutatott, az ágazatban magasak a bérek, ez a 7 százalék nagy összegeket jelent. Ugyanakkor az IT-piacon hatalmas a verseny, nem tudják egyik hónapról a másikra elfogadtatni az ügyfeleikkel, a megrendelőikkel a 7 százalékos drágulást.
Viorel Ștefan miniszterelnök-helyettes hétfőn bejelentette, hogy a pénzügyminisztérium dolgozik egy olyan megoldáson, hogy állami támogatással pótolják az ágazat veszteségeit. Bihari Béla elmondta, a tervezet szerint a már létező de minimis támogatást használhatják fel az informatikai vállalkozások, hogy az adótörvénykönyv módosítása miatt bekövetkezett kieséseket pótolják. Ez a támogatás eddig is létezett, három év alatt 200 ezer eurós keretet használhattak fel a cégek, pályázati önrészek fedezésére, kiállításokon való részvételre, ezt terjesztenék ki a társadalombiztosítások fedezésére is. Az IT Plusz Klaszter elnöke szerint, az a gond, hogy a vállalkozások egy része már lehívta a támogatás egy részét, ezek hátrányba kerülnek, másrészt ez az összeg valós támogatást jelent egy tíz alkalmazottat foglalkoztató cégnek, ám egy 500-nál több szakembert foglalkoztató vállalkozás számára a 200 ezer euró elenyésző segítség.