Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A megbeszélésről a stratégiai beruházásokért felelős román kormányfő-helyettes számolt be a közösségi oldalán. Kifejtette, hogy az amerikai miniszterrel energetikai együttműködésről, a fekete-tengeri nyersanyag kitermeléséről, a regionális energetikai biztonságról és az energiaszállítási hálózatok összekapcsolásáról, kiemelten a BRUA (Bulgária-Románia-Magyarország-Ausztria) gázfolyosó megépüléséről folytatott eszmecserét.
Birchall arról biztosította Perryt, hogy Románia eltökélt abban, hogy átlátható és vonzó beruházási környezetet teremtsen az energiaágazatba beruházó vállalatok számára, amelyek az energiaforrások és a szállítási utak diverzifikálását növelik.
Romániában az amerikai ExxonMobil és az osztrák OMV vállalatok termelhetik ki a Fekete-tenger Neptun elnevezésű kontinentális talapzatában rejlő, 42 és 84 milliárd köbméter közöttire becsült gázmennyiséget, de a két vállalat még nem döntött a beruházás elindításáról. Az OMV-Petrom februárban jelentette be a tőzsdén, hogy a romániai jogi keretek bizonytalansága miatt felülvizsgálták idei beruházási terveiket, ugyanis a jelenlegi törvények nem biztosítják az előfeltételeket egy több milliárd euró értékű beruházás végrehajtásához.
A fekete-tengeri gáz megvásárlásában Magyarország is érdekelt, miután magyar vállalatok kötötték le a BRUA gázfolyosó teljes, évi 4,4 milliárd köbméteres szállítási kapacitását.
(MTI)