Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A lapunk által megszólaltatott Debreczeni László sepsiszentgyörgyi adószakértő szerint a hosszabbítás valószínű oka, hogy még mindig nem élt a lehetőséggel minden olyan vállalkozó, akinek szüksége van az átütemezésre. A szakember arra biztatja az állam fele tartozásokat felhalmozott vállalkozókat, hogy mindenképpen kérjék a részletfizetési lehetőséget, hiszen ezáltal elkerülhetik egyrészt a számláik zárolását, másrészt az esetleges kényszervégrehajtást.
Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint a korábbi határidőig, azaz március 30-ig országos szinten 55.950 adósság átütemezési kérés érkezett, és a cégek közel 12 milliárd lejes tartozás átütemezését igényelték. Ebből eddig 47.014 kérést jóváhagytak, így 10,76 milliárd lejes adósság átütemezését tették lehetővé. 1673 esetben előfordult, hogy a cég leadta átütemezési kérését, ám utólag azt visszavonta, illetve az ANAF 6098 kérést visszautasított, és további 1186 elemzése még folyamatban van.
A pénzügyminiszter emlékeztetett, hogy az általánoshoz képest egyszerűsítették és felgyorsították az adótartozás átütemezési eljárást. Figyelembe veszik, hogy a járvány által okozott gazdasági válság miatt a cégek a nehézségekkel küzdenek, ezért az állam lemond a garanciáról. Debreczeni László rámutatott: az általános tartozás átütemezési módszertan szerint, ha például egy cég 100.000 lej adóhátralék törlesztésének felosztását kérte, az összeget ingatlannal vagy ingósággal kellett garantálnia. A járvány időszakában, vagyis tavaly március óta felhalmozott adóelmaradásra viszont nem kér garanciát az ANAF, illetve az átütemezett tartozás összegére felfüggesztik a végrehajtást is.
A sepsiszentgyörgyi adótanácsadó úgy véli, több lehetőség van arra is, hogy akár késedelmi kamatok egészét vagy legalább egy részét is eltöröljék. Magyarázata szerint erre 5 törvény biztosít lehetőséget. Előfordult, hogy egy vállalkozó törlesztette az elmaradásait, de utólag kiderült, hogy a kamatok egy részét is eltörölték volna, ha megtesz bizonyos lépéseket, ezért érdemes szakemberrel konzultálni.