Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nagy infláció miatt a fizetések folyamatosan veszítenek értékükből, a munkaerőpiac továbbra is túlfeszített, a nem megalapozott, rögtönzött béremelések pedig befolyásolják az ország versenyképességét – mutat rá az Európai Bizottság. Az adóintézkedéseket tartalmazó 114-es sürgősségi kormányrendelet zavart okozott a pénzügyi szektorban, a kormány adminisztratív döntései a feje tetejére állították a makrogazdasági paramétereket – olvasható a jelentésben. Az unió gazdasági és szociális prioritásainak a tagállamok által elért haladásáról közzétett éves áttekintésében az Európai Bizottság megállapította: Romániában egy sereg területen nem történt előrelépés az utóbbi időben.
Az EB figyelmeztetett, hogy Románia 2016-tól letért arról az útról, amely a tartós, szilárd fiskalitás fele vezet, nem látszik, hogy az ország hogyan fogja idén végrehajtani a GDP 1 százalékát kitevő éves strukturális kiigazítást, ami az államháztartási hiánycélt illeti.
Rámutatott, a kiszámíthatatlan politikai döntések jelentős bizonytalanságot okoztak az üzleti szférában, bizonytalanná váltak fontos befektetések. Továbbra sem működik megfelelően a közigazgatás – hiába nőttek jelentősen ebben a szférában a bérek – , ez pedig gátat vet a fejlődésnek.
Továbbra is messze elmarad az uniós átlagtól az infrastruktúra fejlettsége, nincsenek komoly befektetések az oktatásba, az egészségügyi ellátásba, a szociális felzárkóztatásba és az innovációba, pedig ezek a területek javíthatnák hosszú távon a termelékenységet és a gazdasági növekedést. Annak ellenére, hogy növelték a béreket és a nyugdíjakat, a dolgozó szegények száma nagyon magas maradt, és a kevésbé fejlett régiók leszakadása tovább erősödött.
(Maszol/Ziarul Financiar)