Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Közleményük szerint ahelyett, hogy rendet teremtene és megoldaná a problémákat, az új jogszabály káoszt okoz, és az összes energiapiaci szereplőre lesújt, veszélyeztetve a romániai fogyasztók energiaellátásának biztonságát. Leszögezték: nem ellenzik a rendkívüli jövedelmek megadóztatását, de hiányolják a rendelet megszövegezésének és elfogadásának átláthatóságát. ‘A jogszabályban számos olyan homályos előírás van, amely negatívan érinti a szolgáltatók, a kereskedők és a termelők tevékenységét, ami végső soron veszélyezteti a romániai fogyasztók energiaellátásának biztonságát’ – idézte a közlemény Laurenţiu Urluescut, a szövetség elnökét.
Az energiaszolgáltatók arra kérik a kormányt, hogy vizsgálja felült a rendelet értelmezhető előírásait, és a piaci szereplőkkel közösen találja meg a megoldásokat az energiapiac megfelelő működtetésére. Szerintük a jogszabály nemhogy nem oldja meg az energiapiaci problémákat, hanem elmélyíti azokat, és továbbiakat hoz létre: csökkenti a kedvezményezett fogyasztók körét, és ‘lesújt valamennyi piaci szereplőre’, figyelmen kívül hagyva a realitásokat.
Az AFEER szerint a sürgősségi rendeletet sebtében dolgozta ki a kormány. A közleményben emlékeztettek arra, hogy szeptember 9-én ülésezik az EU Energia Tanácsa az uniós tagállamok energiaügyi minisztereinek a részvételével, az Európai Bizottság elnöke pedig szeptember 14-én ismerteti majd az uniós energiapiac reformjára vonatkozó elképzeléseit. A szövetségnek meggyőződése, hogy mindkét eseményen olyan döntések születnek, illetve olyan bejelentések hangzanak el, amelyek a sürgősségi rendelet felülvizsgálatára kényszerítik a kormányt.
Az AFEER kifogásolja, hogy a rendeletben nincs rögzítve az a határidő, ameddig az energiaügyi minisztériumnak meg kell térítenie számukra az áram piaci ára és a szabályozott fogyasztói ára közti különbözetet, ezzel szemben a szolgáltatókkal szembeni elvárás az, hogy időben fizessen a termelőknek, az energiaszállítóknak és az állami költségvetésnek. Felhívták a figyelmet arra, hogy a rendelet szerint a kormány megawattóránként legtöbb 1300 lejt térít meg a szolgáltatóknak, annak ellenére, hogy az utóbbi időben az elektromos energia beszerzési ára már meghaladja ezt az összeget.
Bírálja a szövetség a rendeletet amiatt is, hogy szerintük ellehetetleníti az energiaimportot, amelynek hiányában ‘egyes fogyasztók kénytelenek lesznek leoltani a villanyt’, mert a hazai termelés nem fedezi a szükségletet.
A 2006-ban létrehozott AFEER összesen 38 energiaszolgáltatót és energiakereskedő vállalatot tömörít, amelyek a végső fogyasztók 90 százalékát látják el árammal és a 65 százalékát földgázzal.
(Agerpres, fotó: pexels.com)