Egyre kevesebb a mikrocég, így egyre több szponzorizáció juthat a civileknek
Bár tavaly a kormány egy rendelkezéssel megszüntette a mikrocégek szponzorizálási le...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ellenkező póluson a dánok állnak, akik ugyanezért a kosárért az uniós átlag 130%-át fizették ki 2018-ban.
Termékekre lebontva kiderül, hogy Romániában a kenyér és gabonafélék ára csaknem a fele az uniós átlagnak (54%), míg a hús ára az uniós átlag 63-át teszi ki. Mindkét termékkategória esetében Romániában a legalacsonyabbak az árak az EU-ban. Csak a tojás, a sajt- és túrófélék és a tej esetében nem számít Románia listavezetőnek a legalacsonyabb árak kategóriában, ezek ára ugyanis az uniós átlag 93%-ára rúg. Alacsonyabb árakat ezen termékek esetében Lengyelországban, Csehországban és Nagy Britanniában regisztráltak.
Az alkoholtartalmú italok esetében az árak az uniós átlag 74%-át teszik ki Romániában és Bulgáriában, míg Finnországban 182%-át, Írországban 177%-át.
Ami a cigarettát illeti, Bulgáriában volt a legolcsóbb (az uniós átlag 49%-a), majd Lengyelország (60%) és Horvátorzság (62%) következett. Romániában az uniós átlag 69%-án van a cigaretta ára. A legtöbbet azonban Nagy-Britanniában (204%), Írországban (201%) és Franciaországban (141%) kellett fizetni a cigarettáért 2018-ban.
Romániában ugyanakkor az uniós átlagnál 16,8%-kal olcsóbbak a ruházati cikkek és a lábbelik, Bulgáriában vannak csak még ennél is alacsonyabb árak (-22,2%).
A lakásfenntartásnak is Bulgáriában a legkisebbek a költségei az Unió országai közül (66,9%-kal kevesebb, mint az uniós átlag), Lengyelország (- 62,8%) és Románia (- 61,2%) következik, a bútorok ára pedig szintén Bulgáriában a legalacsonyabb (-51,2%), Románia a második helyen áll (-30,4%).
A vendéglői és hotelszolgáltatások árainak esetében szintén Bulgária a listavezető (53,3%-kal alacsonybb árak), a második helyen Románia áll (-47,6%). A távközlés árai Lengyelországban a legalacsonyabbak (-55,1%) és Románia áll a második helyen (-49,2%).
A szállítás ára Romániában az uniós átlagnál 44,8%-kal alacsonyabb, ennél csak Bulgáriában, Lengyelországban és Csehországban vannak alacsonyabb árak.
A statisztikai adatok az uniós államokra, illetve az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) államaira, azaz Izlandra, Liechtensteinre, Norvégiára és Svájcra vonatkoznak.
(Agerpres)