Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A brüsszeli testület gazdasági és pénzügyi főigazgatósága (EcFin) csütörtökön tette közzé őszi előrejelzését. A nyáron az EB az idei évre 4 százalékos román gazdasági növekedésre számított, 2020-ra 3,3 százalékos GDP-bővülést valószínűsített. A most közzétett jelentés 2021-re vonatkozó becslést is tartalmaz, e szerint a román gazdasági növekedés várhatóan 3,3 százalékra mérséklődik két év múlva. A bizottság arra számít, hogy a belföldi fogyasztás lassulni fog, de ennek ellenére a GDP-bővülés fő hajtóereje marad. Az inflációs nyomás is csökkent, hiszen a 2018-ban jegyzett 4,1 százalékos csúcsérték után szeptemberre 3,5 százalékra csökkent a fogyasztói árindex, amely az év végére ugyan 3,9 százalékra nő, de 2020-ban várhatóan visszatér a Román Nemzeti Bank által kijelölt 1,5-3,5 százalékos célsávba.
Az EB figyelmeztette Romániát, hogy az államháztartási hiány az idén GDP-arányosan 3,6 százalékra nőhet a tavalyi 3 százalék után, 2020-ban pedig elérheti a 4,4 százalékot, 2021-ben a 6,1 százalékot a tervezett jelentős bér- és nyugdíjemelések miatt.
A román gazdaság teljesítményét külföldi és belföldi tényezők egyaránt befolyásolhatják, a külföldi tényezők között említik a fontosabb kereskedelmi partnerek gazdasági növekedésének lassulását, ami visszavetheti a román exportot, a belföldi kockázatok között említik a jövő évi önkormányzati és parlamenti választásokat, amelyek késleltethetik a reformok végrehajtását és a makrogazdasági egyensúlyhiányok megszüntetését célzó intézkedéseket.
(MTI)