Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ioan Fetea összehasonlításképp elmondta: 2015-ben 32 ezer tonna mézet termelt Románia, a legnagyobb mennyiséget az európai országok közül.
Az egyesületi elnök tájékoztatása szerint idén méztermés valamennyi megyében csökken a sokéves átlaghoz képest, eltérő arányban, országosan mintegy 45 százalékkal. Ezért főként az időjárás okolható, az akácvirág például az északnyugati régiókban részben megfagyott.
Ioan Fetea becslése szerint idén 40-50 százalékkal nőttek a méhészek költségei, és ez a méz árában is megmutatkozik majd. Az értékesítést azonban nehezíti, hogy a külföldi piac telített, a romániai piacot pedig elárasztotta az „ellenőrizetlen” dél-amerikai és ukrajnai méz. Ezért az egyesület méhcsaládonként 20 eurós de minimis támogatást kért a mezőgazdasági minisztériumtól a méhészek számára. Tavaly is ekkora támogatást kértek, végül családonként 5 eurót kaptak – számolt be az egyesületi elnök.
Románia évente átlagban 22 ezer tonna mézet termel, a negyedik legnagyobb mennyiséget Európában. Az országban mintegy 40 ezer méhészt és 1,47 millió méhcsaládot tartanak számon.
(Agerpres)