Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Svédországban például alig használnak készpénzt, miközben az arab országokban ez dominál. Romániában a lakosság 40 százalékának nincs bankszámlája, de sokan, azok közül, akiknek van bankkártyája, csak arra használják, hogy egy összegben kiveszik a fizetést vagy nyugdíjat, és a továbbiakban készpénzzel költekeznek. A koronavírus-járvány hatására viszont történt némi elmozdulás a bankkártya használat irányába, mivel a fertőzés elleni óvintézkedésként sokan törekednek arra, hogy elkerüljék a készpénzzel való érintkezést vagy pedig online vásárolnak, állapította meg Bordás Attila.
A LAM Mikrohitel Rt. igazgatóhelyettese szerint a bankkártyával való fizetés vagy online pénzutalás használata arányos a lakosság adófizetési hajlandóságával, ugyanis a készpénzforgalommal ellentétben a digitális fizetés visszakövethető és lenyomozható. Rámutatott, Romániában rengeteg termék feketén cserél gazdát, legegyszerűbb példa erre, amikor háztájról különböző terményeket, készítményeket, akár egy karácsonyi disznót ad el, ám ezt a jövedelmet nem jelenti be. Vannak ágazatok, például az építkezés, ahol előfordul, hogy az összeg egy részét készpénzben, feketén fizetik a kivitelezőnek. A készpénz tehát csak akkor tűnik majd el teljesen, ha megszűnik a feketegazdaság és elenyésző mértékű lesz a korrupció, véli Bordás Attila. Hozzáteszi, hogy a nemzedéki jellegzetesség is a készpénz- vagy digitálispénz-használat, hiszen az idősebb korosztály nehezen tud lemondani a készpénzhasználatról, miközben a fiatalok többsége már online bankol.