Nem szamitanak mert ok nem vegeztek egeszegugyi iskolat.Vegre eljott az ido amikor az allam ertekeli az iskolai vegzetsegeket,mert eddig az orvosk es asszisztensek nem voltak megfizetve.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az egészségügyben a nettó átlagfizetés tavaly november 3536 lej volt, 27 százalékkal nagyobb mint az országos átlagfizetés. 2009-ben az érintett kategória átlagbére az akkori országos átlagfizetésnél kisebb volt 9 százalékkal.
A közigazgatásban dolgozók bére 2,2-szer lett nagyobb 2009-hez képest, itt az átlagfizetés 2018 végén nettó 4300 lej volt, 55 százalékkal nagyobb mint az országos átlagbér. A pedagógusok bére kétszeresére emelkedett tíz év alatt, ám jóval alulmarad a közigazgatásban dolgozók fizetéséhez képest. A tanügyben a nettó átlagjuttatás novemberben 2877 lej volt.
Ami az alkalmazásokat illeti, az említett tíz évben az egészségügyben nőtt leginkább az új állások száma, 2018-ban ötezerrel többen dolgoztak ebben a szektorban, mint 2009-ben, ezzel az alkalmazottak száma tavaly novemberben elérte a 389 100-at. A tanügyben ellenben csökkent az állások száma, 42 ezerrel kevesebben dolgoztak 2018-ban (354 ezer alkalmazottat regisztráltak novemberben). A közigazgatásban a csökkenés 21 800 volt (354 ezer alkalmazott).
2009-ben a közszférában dolgozók bérére a GDP 9,5 százalékát, azaz 49 milliárd lejt fordítottak. 2018-ban becslések szerint a GDP 8,9 százaléka ment fizetésekre, ez konkrétan 81 milliárd lejes kiadást jelent.
(Agerpres)
Nem szamitanak mert ok nem vegeztek egeszegugyi iskolat.Vegre eljott az ido amikor az allam ertekeli az iskolai vegzetsegeket,mert eddig az orvosk es asszisztensek nem voltak megfizetve.
es megis a halapenzt varjak
Azt pedig mindenki elfelejti, hogy a kórházakban van sok alkalmazott, akik nem számítanak egészségügyi személyzetnek, így az ő bérük egyetlen alkalommal sem nőtt, legutóbb például csökkent. Ők vásárolják például műtéthez a cérnát stb. stb… Rólunk nem cikkeznek, pedig nélkülük hamar leállna a tevékenység.