Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Virgil Popescu gazdasági miniszter szerint a mentőcsomagról tájékoztatták a Versenyhivatalt, hamarosan a kormány elé terjesztik, de csak akkor léphet életbe, miután az Európai Bizottságtól is megkapja a jóváhagyást. Ez ígéret szinten jól hangzik, ám a gyakorlatba ültetése jövő év előtt nem kezdődhet el, hiszen a tervezet szerint az érintett cégeknek be kell nyújtaniuk a tavalyi és idei könyvelési mérleget, ami legkorábban jövő év márciusában lehetséges.
A szubvenció ugyanis a vendéglők, kávézók, bisztrók, szálláshelyek tavalyi és idei évi árbevétel közti különbség legtöbb 20 százalékát jelenti, de nem lehet több, mint 800 ezer euró. A tervezet szerint, ha egy cégnek több tevékenységi területe van, kizárólag a vendéglátó-ipari tevékenységből származó árbevételt veszik figyelembe.
Szakemberek becslései szerint a hazai szálláshelyek és vendéglők árbevétele idén 3 milliárd euróval kevesebb, mint tavaly volt. Míg életbe lép a támogatási rendszer, az ágazatban vállalkozók a kényszerszabadsággal és a rövidített munkaidő bevezetésével tudnak élni.