Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A projektet a Román Akadémia fennhatósága alá tartozó Gazdasági Prognózis Intézet koordinálja, Kovászna megye mellett még négy másik európai régió vesz részt Bulgáriából, Lengyelországból, Észak-Macedóniából és Lettországból. Ezekben a régiókban az a közös, hogy sajátos természeti lehetőségekkel és erőforrásokkal rendelkeznek, melyek jól hasznosíthatók a biogazdálkodásban, így kitermelhető fa, ásványvíz, a gyógyszeriparban és a kozmetikumgyártásban felhasználható gyógynövények találhatók meg.
Carmen Beatrice Păuna projektmenedzser, az intézet munkatársa elmondta, a kutatások során begyűjtött adatok alapján támogatják a helyi fejlesztési stratégiák kialakítását és biogazdálkodásra alkalmas üzleti modelleket dolgoznak ki. A projekt során szemináriumokat, nyári táborokat tartanak, tapasztalatcserékre kerül sor, olyan hagyományos és innovatív termékeket keresnek a régiókban, melyek alkalmasak arra, hogy biogazdálkodás révén állítsák elő, és melyek a térség húzómárkái is lehetnek.
Vajda Lajos az ASIMCOV vállalkozói szövetség ügyvezető igazgatója rámutatott, a biogazdálkodás a fenntartható fejlődést biztosítja, ugyanakkor hozzájárul, hogy új munkahelyek jöjjenek létre a vidéki emberek számára. Meglátása szerint a lehetőség megvan erre Háromszéken, csak ki kell aknázni, ehhez mentalitásváltoztatásra is szükség van. Kovászna megyében országos szinten sok tekintetben úttörő, sikeres modelleket dolgoztak már ki, itt alakultak meg az országban első között a különböző ágazati klaszterek is.