Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ilyenkor kezdődik a „munkakönyvvadászat”, amikor megpróbálják felkeresni egykori munkaadóikat, és igazolásokat szerezni arról, hogy hol és hány évet dolgoztak és mennyit kerestek. A helyzetet tovább nehezíti, hogy sok esetben már nem léteznek az egykori munkaadók, a cégek megszűntek vagy felszámolás alatt állnak.
Ezt az áldatlan állapotot próbálta orvosolni Violeta Alexandru munkaügyi miniszter, aki nemrégiben bejelentette, hogy a nyugdíjazás előtt állóknak többé nem kell igazolniuk a munkaviszonyukat, mivel az alkalmazottakat nyilvántartó Revisal nevű adatbázist elérhetővé tették a nyugdíjpénztárak számára. Ám korainak bizonyult az érintettek öröme, hiszen a miniszter visszakozni kényszerült: mégsem tudják bevezetni, hogy a nyugdíjazáskor ne kelljen munkakönyvet felmutatni, csak azt, hogy a Revisal 2011-es beüzemelése utáni adatokról nem kell igazolást kérni.
Egyrészt kiderült, hogy a papíralapú munkakönyvek 20 százalékáról nem készült digitális másolat, másrészt a Nyugdíjpénztár jelezte, hogy látják ugyan az adatbázist, de szerintük a papíralapú munkakönyvek digitális másolata nem helyettesíti a hivatalos okiratot. Ördög Lajos, a háromszéki munkafelügyelőség vezetője megrősítette: hiába vannak beszkennelve a dokumentumok, azokat eredetiben is fel kell mutatni, így azok csak abban segítenek, hogy ki lehet keresni, kitől kell kérni igazolást a munkaévekről és jövedelemről. Hozzátette: nem ritka, hogy elveszett a munkakönyv, vagy hiányosan van kitöltve, csak az alapfizetés szerepel benne, nem a teljes jövedelem.