Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A válság időszakában nem akartunk intézkedéseket hozni a közszférában, mivel az állami közigazgatás volt az a rendszer, amellyel a helyzetet igazgattuk. A reform azonban folytatódik az állami szektorban. A pénzügyminisztériumban átszervezés zajlik, ami bizonyos vezetői állások megszüntetésével is jár, tekintve azonban, hogy a közszféra nagyon jól ki tudja használni a törvényt önmaga fedezésére, a folyamat bonyolult. Nagyon nehéz megreformálni manapság az állami szektort. Minden alkalommal, amikor valaki nem végzi el a munkáját és emiatt szankcióban akarnád részesíteni, az illető automatikusan betegszabadságra megy. És semmit nem tehetsz. A magánszférában ilyen nincs” – jelentette ki Florin Cîţu a România TV hétfő esti műsorában.
Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy az informatizálás az egyetlen olyan módja a reformnak, amely hosszú távon hat, és ha a szükségállapot idején hoztak volna reformintézkedéseket, azoknak nem lett volna olyan nagy hatásuk a büdzsére.
A rendszer informatizálása és a minisztériumok átszervezése azonban megreformálja az egész közigazgatási apparátust és hosszú távon egy kisebb és hatékonyabb rendszert eredményez, nyomatékosította a miniszter.
(Agerpres)