Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tárcavezető ezt szerdán mondta egy közösségi oldalon közzétett videoüzenetben, miután az Európai Bizottság elindította Románia ellen a túlzottdeficit-eljárást.
A pénzügyminiszter elmondta, hogy az elmúlt három hónapban egyeztetett Brüsszellel, az uniós végrehajtó szerv pedig elfogadta Románia valamennyi javaslatát, vagyis elfogadta azokat a terveket, amelyek az államháztartási hiány csökkentésére irányulnak. Úgy vélte, ez azt jelenti, hogy a brüsszeli szakértők bíznak a bukaresti kormányban.
Az Európai Bizottság már február végén kilátásba helyezte, hogy túlzottdeficit-elárást indít Románia ellen, miután a költségvetési hiány 2019-ben meghaladta a bruttó hazai termék (GDP) 3 százalékát, és várhatóan 3 százalék felett marad az idén és 2021-ben is.
A román sajtó közlése szerint az Európai Bizottság szerdán több javaslatot is megfogalmazott Románia számára, e szerint Bukarestnek legkésőbb 2022-ig véget kell vetnie a túlzott költségvetési hiánynak. Javaslatuk szerint 2020-ban 3,6 százalék, 2021-ben 3,4 százalék kellene, hogy legyen a deficit a GDP-hez mérten, majd 2022-ben 2,8 százalék. Brüsszel szeptember közepéig vár Romániától részletes tervet a költségvetés egyensúlyának visszaállítása érdekében – derül ki a dokumentumból.
A román államháztartás a GDP-hez mérten 4,6 százalékos hiánnyal zárta a tavalyi évet. A kormány az idén 3,6 százalékos deficitre számít. Ugyanakkor a román Költségvetési Tanács január végén figyelmeztette a kabinetet, hogy amennyiben nem kezdi el már az idén a fiskális konszolidációt, az év végén 4,6-4,8 százalékra nőhet a deficit, majd 2021-ben 6 százalék fölé, 2022-ben 7 százalék fölé emelkedhet.
(MTI)