Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Florin Cîţu rámutatott, a 74,04 milliárd lejes deficit több mint felét, 40,74 milliárd lejt (GDP-arányosan 3,88%) a koronavírus-járvány hatásainak enyhítését célzó különféle kedvezmények, illetve a pandémia indokolta beruházások és rendkívüli kiadások tették ki.
„Ha nem lett volna idén ez az egészségügyi válság, és nem lettek volna a krízis indokolta pluszköltségek, tíz hónap után GDP-arányosan mintegy 3 százalékos lenne az államháztartási deficit, ahogyan az az eredeti programunkban is szerepelt” – magyarázta a tárcavezető.
Az év első kilenc hónapja után a GDP 6,36%-ának megfelelő 67,27 milliárd lejt tett ki a román költségvetés hiánya.
Az idei első tíz hónapban a költségvetési bevételek 263,48 milliárd lejre rúgtak – ez 0,9 százalékkal több az elmúlt év ugyanezen időszakában jegyzettnél -, a kiadások pedig 337,52 milliárd lejt összesítettek, ami 16,4%-os növekedést jelent 2019 első tíz hónapjához mérten. A személyzeti kiadások 7 százalékkal nőttek, a szolgáltatásokra és javakra fordított összegek 11,2 százalékkal nagyobbak, a szociális juttatásokkal járó kiadások pedig 22,8 százalékkal emelkedtek tavalyhoz képest.
A kormány nemrég fogadta el az idei harmadik költségvetés-kiigazítást, amelynek nyomán a korábban becsült 8,6%-ról a GDP 9,1%-ára nő az államháztartási hiány, 4,2%-os gazdasági visszaesés mellett.
(Agerpres)
Gyurjatok kifele a zsirt havonta az allami szektorban es lessz a 7 % -bol 15 is csak igy tovabb!!!