Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az alkalmazottakat viszont az az összeg érdekli, amit kézbe kapnak, tehát a nettó bér. E tekintetben a bérnövekedés alig 83 lejt jelent, vagyis a tavalyi 1263 lej helyett 1346 lejt vihetnek majd haza. A fizetésre kivetett adóterhek tekintetében Románia az egyetlen az Európai Unióban, ahol az adók nagy része az alkalmazottakra hárul, hívja fel a figyelmet Debreczeni László. A sepsiszentgyörgyi adószakértő szerint azáltal, hogy két évvel ezelőtt az adóterhek nagy részét az alkalmazottra terhelték, csellel emelték a minimálbért, hiszen a kézbe kapott fizetések nem emelkednek olyan mértékben, mint az adózandó bérek. A bruttó és nettó fizetések között Romániában van a legnagyobb különbség, mondta Debreczeni.
A minimálbér emeléséről a Ziarul Financiar is elemzést közölt, amely arra a következtetésre jut, hogy a romániai legkisebb garantált fizetés szintje jelenleg meghaladja a magyarországit. A gazdasági lap szerint euróban számolva az idei romániai minimálbér bruttó 495 euró, miközben Magyarországon ez 464 euró. Debreczeni szerint a két ország adózási rendszerének különbségei miatt ez olyan, mintha almát a körtével hasonlítanák össze. Hozzátette, a nettó minimálbérrel számolva már nem ilyen biztató a hazai munkavállalók helyzete, hiszen 283 eurót kapnak havonta, míg Magyarországon nettó 310 eurót. Ennek oka, hogy Romániában a munkaadó csak az adóterhek 2,25 százalékát állja, a többit az alkalmazott fizetéséből vonják le.
Az Európai Unió tagállamai között Románia mindössze Bulgáriát „előzi meg” a nettó minimálbér tekintetében, a szomszédos országban ugyanis 222 euró a legkisebb fizetés.