Elég ügyesek 😸😸😸😬😬😬
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A kormány tervei szerint jövő év januárjától a társadalom- és egészségbiztosítási járulékok terhét leveszik a vállalkozók válláról, és az alkalmazottaktól vonják le. Az összegek kiszámítása, az bérekből való levonás és a befizetés továbbra is az alkalmazó feladata, közölte a pénzügyminisztérium.
A szaktárca szerint a kormányprogram írja elő, hogy 2018. január elsejétől a jelenlegi 39,25%-ról 35%-ra csökken a Tb-járulékok aránya. Ezzel együtt fontos változás lesz, hogy a társadalombiztosítási járulék (CAS) és az egészségbiztosítási járulék (CASS) már nem a munkáltatót, hanem a munkavállalót terhelik. A pénzügyminisztériumi közlemény szerint ez az intézkedés hozzájárul, hogy az alkalmazott, ha akar, az eddiginél több nyugdíjjárulékot fizessen, és így magasabb nyugdíjra legyen jogosult.
A pénzügyminisztérium szerint ezek a változások nem érintik a munkavállaló nettó jövedelmét. Másként vélekedik viszont Mihaela Mitroi, a PwC Románia adótanácsadói osztályvezetője, aki szerint, ha a Tb-járulékok teljes mértékben az alkalmazottat terhelik, akár 22%-kal is csökkenhetnek a nettófizetések, mert a vállalatoknak ilyen arányban kellene emelniük az alkalmazottaik adózás előtti bérét ahhoz, hogy azok ne keressenek kevesebbet. Igaz, ezt némiképp ellensúlyozza, hogy a tervek szerint 16%-ról 10%-ra csökken az alkalmazottakra kivetett jövedelemadó – vélekedett Mihaela Mitroi. Rámutatott: ezt a rendszert egyetlen uniós tagállam sem alkalmazta.
Az intézkedés a jelenleginél háromszor magasabb terhet róna az alkalmazottakra, mint az az Európai Uniós államokban jellemző, mindezt úgy, hogy teljesen megszünteti a munkaadók járulékfizetési kötelezettségeit.
Elég ügyesek 😸😸😸😬😬😬
Biztos azért, mert eddig szörnyen magas volt!