Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A munkaviszonyt szabályzó dokumentumokat továbbra is havonta papíron kell aláírni, és úgy benyújtani a hivatalokhoz. Ez a cégeknek és munkavállalóknak is megterhelést jelent, különösen járványhelyzetben, mutatott rá Vitályos Erzsébet. A háromszéki humánerőforrás- szakértő szerint jelentősen megkönnyítené a munkaadó és az alkalmazott helyzetét is, ha digitalizálnák a munkaviszony szabályozását. Ha az alkalmazott otthonról dolgozik, vagy akár távmunkában az ország másik felében tevékenykedik, értelmetlen behívni a munkahelyére, hogy írjon alá egy papírt, mutatott rá Vitályos Erzsébet.
Szerinte könnyítene a helyzeten, ha egyszerűsítenék az elektronikus aláírás beszerzését, vagy ha hivatalosan elismernék a szkennelt vagy az okostelefonról aláírt PDF dokumentumokat.
A törvény külön szabályozza az otthoni és a távmunkát. Az otthoni munka bejegyzése a munkaszerződésbe egyszerűbb, hiszen mindössze biztosítani kell a munkavégzéshez szükséges eszközöket és nyersanyagot, a munkavédelmi kereteket és a lehetőséget az ellenőrzésre. Ezzel szemben a távmunka belefoglalása a munkaszerződésbe bürokratikus, és rengeteg feladatot ró a munkaadóra. Emiatt a járvány kitörése óta sokan az otthoni munkavégzést jegyezték be a munkaszerződésbe, emiatt viszont a cég nem igényelhette a távmunkában dolgozó alkalmazottak után járó egyszeri 2500 lejes támogatást.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei Munkafelügyelőség vezetője kifejtette, egyre több munkaadó dönt az otthoni munkavégzés vagy a távmunka mellett, azonban gond, hogy a munkaügyi dokumentumokat még mindig papíron aláírva kérik, ezért fel kellene gyorsítani a digitalizációt ezen a téren is. Az igazgató szerint minden eddigi újítás bevezetése után rövid idő alatt felzárkóztak, ezért várhatóan most is ez fog történni.