Egyre kevesebb a mikrocég, így egyre több szponzorizáció juthat a civileknek
Bár tavaly a kormány egy rendelkezéssel megszüntette a mikrocégek szponzorizálási le...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az EU statisztikai hivatala szerint azonban a szórás ennél nagyobb is lehet, mivel nem állnak rendelkezésre valamennyi tagállam 2021-es adatai, és 2020-ban Hollandiában a szántóterület hektáronkénti átlagára 71.225 euró volt.
Romániában a 2020-ban jegyzett 7163 euróról tavaly 7601 euróra nőtt a termőföld hektáronkénti átlagára. E szerint a hazai szántóterületek drágábbak voltak 2021-ben, mint Bulgáriában (6096 euró), Franciaországban (5940 euró) és Magyarországon (5187 euró). De Litvániában, Észtországban, Lettországban, Szlovákiában is olcsóbban lehetett termőföldet vásárolni, mint Romániában.
Idehaza tavaly a Bukarest-Ilfov régióban volt a legdrágább a szántóterület, 10.707 euró hektáronként, és az Észak-Nyugati Fejlesztési régióban a legolcsóbb, 6206 euró hektáronként.
Az Eurostat szerint a termőföld ára számos tényezőtől függ, többek között a tagállamban érvényes jogszabályoktól, az éghajlatról, a megközelíthetőségétől, a talaj minőségétől, az öntözőrendszerek jelenlététől, valamint a piaci kereslettől és kínálattól.
forrás: Agerpres
fotó: Pinti Attila