Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Románia jelentős mennyiségű építkezési anyagot, főként vasat és fémszerkezetet importál a háború által sújtott Ukrajnából, de az építkezéseknél használt anyagok 70 százaléka külföldről érkezik, sőt a Romániában gyártott termékek alapanyaga is importból származik, hívta fel a figyelmet Adriana Iftime. Az építkezési vállalatok munkáltatói szövetségének igazgatója szerint az építőanyagok átlag 40 százalékkal drágultak, ám a vasbeton vagy a műanyag-termékek ára megkétszereződött, és a kivitelezők nem tudják ilyen mértékben aktualizálni a korábban leszerződött munkálatok árait. Adriana Iftime attól tart, hogy ilyen körülmények között nem sikerül elkölteni az Országos Helyreállítási Terv (PNRR) által lehívható pénzalapokat.
A Depo barkácsáruház-lánc tulajdonosa, Boér Lehel rámutatott: az építőiparban most kezdődik a szezon, és egy kereskedőnek az a legkellemetlenebb, ha nem tudja kiszolgálni a vásárlót. Hangsúlyozta: nem azért nem szerzi be az árut, mert drága, hanem mert az ukrajnai háború miatt nincs vas a piacon, és más építőanyag esetében is látványosan megnövekedtek a beszállítási határidők. Vannak építkezési anyagok, melyek esetében naponta harangoznak be drágulást a beszállítók.
Magyarázata szerint Ukrajna nagy játékos volt a fémstruktúrák és betonvas területén, így ezek az anyagok nagy tételben már nem elérhetők. A hazai kőzetgyapot-termelés is az igények 65-70 százalékát fedezi, és a beszállítási határidők is megnövekedtek, hiszen a tavaly decemberi rendeléseket csak most kezdik teljesíteni, a mostani rendeléseket augusztusra ígérik” – részletezte Boér Lehel.