Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az Ivóvíz-palackozók Egyesületének (APRIA) elnöke szerint az áremelés oka, hogy megdrágult a csomagolóanyag – pillepalack, karton, műanyag fólia –, illetve az energia és az üzemanyag. Silviu Manole, a háromszéki Agrofood élelmiszeripari klaszter elnöke, az előpataki borvízpalackozó ügyvezetője leszögezte: az áremelés nem jó a termelőnek sem, hiszen azt kockáztatják, hogy elveszítik vásárlóik egy részét, mivel a fizetések nem növekednek, és az emberek azt a vizet fogják megvenni, amit megengedhetnek maguknak.
Silviu Manole leszögezte: az ágazati munkáltatói szövetség ülésein gondosan vigyáznak arra, hogy a beszélgetések során fel se merüljön az ár témája, hogy véletlenül se gyanúsíthassák meg őket azzal, hogy az árakról egyezkednek. Hozzátette: a drágítás elkerülhetetlen, hiszen a vízpalackozók költségei nagymértékben emelkedtek. A járvány miatt jelentősen megemelkedett a konténeres tengeri szállítás költsége, ami beépült a csomagolóanyagok árába, és mindezt súlyosbítja, hogy megdrágult az energia ára is.
A háromszéki szakember szerint a döntéshozóknak közpolitikákkal kellene az ágazatot támogatniuk, hiszen világszinten egyre inkább jelentkezik az ivóvízhiány. Románia legértékesebb altalajkincse az ivóvíz, amivel okosan kellene gazdálkodni annak érdekében, hogy hazai tulajdonban maradjon, illetve megfelelő támogatás mellett az ország egyik legfontosabb exporttermékévé válhatna.