A témáról van véleményed? Nincs, nem is tudsz hozzászólni? Akkor mit személyeskedsz?
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„Országos szinten évente 1,8–2 milliárd lejre rúg az az összeg, amivel a cégek civilszervezeteket támogathatnának az államkasszába már befizetett adójukból, de nem teszik” – mondta lapunknak Miklós Zoltán. Kovászna megyére vetítve ez 13–15 millió lejt jelent, ami igencsak nagyot tudna mozdítani a civil szféra tevékenységén. Ami viszont nem kerül felhasználásra a szponzoralapból, az marad az államnak.
„Tavaly az erről szóló ANAF-elnöki rendelet késve jelent meg, ezért az átirányítás procedúra mindössze egy hónapot tartott, ez idő alatt kb. másfél millió lejt utaltak át a háromszéki cégek civil szervezeteknek” – magyarázta a képviselő. Idén egy fél év volt erre, illetve van, mert a 177-es formanyomtatvány leadási határideje december 25.
„Ez a lépés a vállalkozások számára semmibe sem kerül, csak egy nyomtatványt kell kitölteni és leadni, az egyesületeknek és alapítványoknak viszont nagy segítség, hogy továbbra is közösségi programokat szervezhessenek” – társult Facebook-bejegyzésében a parlamenti képviselő felhívásához Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere. „Fogjunk össze, hozzunk haza minél több pénzt Bukarestből, ne hagyjuk elveszni fáradságos munkával megszerzett adólejeinket” – tette hozzá.
A Miklós Zoltán közreműködésével kidolgozott jogszabály értelmében a cégek jövedelemadójuk 20 százalékát fordíthatják az ANAF nyilvántartásában szereplő alapítványok, egyesületek támogatására. Sajnos, sokan nem élnek ezzel a lehetőséggel, pedig az össz-szponzoralap folyamatosan gyarapodik, hiszen a Kovászna megyei ipar- és kereskedelmi kamara adataiból kiderül: míg 2021-ben az 5074 háromszéki cég 786 597 801 lejes bruttó nyereséget ért el, tavaly az 5444 cég már 1 145 821 055 lejt, ami 45,67 százalékos növekedést jelent.
Mivel az országban hozzávetőleg 120 ezer civilszervezet működik, rövid számolás után kiderül, hogy amennyiben minden cég felhasználná a szponzoralapját, minden szervezet évi 16–17 ezer lejes támogatáshoz jutna, amit közösségi célok megvalósítására tudna felhasználni. Ez igen tekintélyes összeg főleg most, amikor a kormány megszorító intézkedései miatt a polgármesteri hivatalok többsége nem tudja maradéktalanul megszervezni ez évi programjait.
Fotó: Miklós Zoltán/Facebook
A témáról van véleményed? Nincs, nem is tudsz hozzászólni? Akkor mit személyeskedsz?
„míg 2021-ben az 5074 háromszéki cég 786 597 801 lejes bruttó nyereséget ért el, tavaly az 5444 cég már 1 145 821 055 lejt, ami 45,67 százalékos növekedést jelent.” és mégis az alkalmazottak fizetései nem ezt igazolják, a patronok sírnak, hogy csökkent a forgalmuk, hogy már a csőd szélén állnak és nem tudnak fizetést emelni.
Érdekes fotó, a laptop ahogy látom csak díszlet.
Embert meg nem lattam ennyit reklamozni onmagat.