Könczey meg vmi dörzsölt pályázatíró motrika kinyalja a nagygazdákét oszt kuss! A többi túrja a földet és hallgassa a nagygazdák szócsövének a hülyítéseit! A kisgazda még vegyszerekből sem azt kapja mint a nagy
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Könczei Csaba, a Kovászna Megyei Mezőgazdasági Igazgatóság vezetője lapunk érdeklődésére azt tanácsolta a háromszéki gazdáknak: ne próbálják egyszerre, nagy tételben eladni terményüket, mert az letörheti a piaci árat, hanem ritmikusan tegyék pénzzé idei krumplikészletüket, így tartani tudják megfelelő árat. Ezt az üzleti stratégiát segíti, hogy sokat javult a tárolási kapacitás. Kovászna megyében évente 280.000–300.000 tonna krumpli terem, aminek egyharmadát már megfelelő körülmények között el lehet raktározni, miközben évekkel ezelőtt jellemző volt, hogy a föld széléről értékesítettek. Könczei szerint a beérni látszik az elmúlt 12 évben lehívott uniós támogatások és fejlesztési pályázatok technológiai hatása, hiszen sokat javult a székely pityóka minősége és növekedtek a hozamok is.
A háromszéki mezőgazdasági adminisztráció vezetője szerint a gazdák az idei pityókatermés mintegy 60 százalékát takarították be, és jónak mondható, hektáronkénti átlag 23 tonnás termésről számolnak be. Ugyanakkor fajtánként változó a hozam, vannak parcellák, ahol akár hektáronkénti 45 tonnás csúcstermés is lett, máshol az átlagnál alacsonyabb a hozam. A száraz ősz miatt azonban nehézségekbe ütközik a gépesített betakarítás, a kemény talaj miatt rögökkel küszködnek a kombájnok. „Kopik a gép, szakad a vas, és nagyobb az üzemanyag-fogyasztás”, mondta Könczei Csaba.
Könczey meg vmi dörzsölt pályázatíró motrika kinyalja a nagygazdákét oszt kuss! A többi túrja a földet és hallgassa a nagygazdák szócsövének a hülyítéseit! A kisgazda még vegyszerekből sem azt kapja mint a nagy
Hű de jó !Majd a pityóka bárók és Könce úr szavazzon mert másoknak keményen kell dolgozzanak apró pénzért hiszen nem vagyunk egyformák nem mindenki kap csak úgy uniós támogatást elég ha befizessuk a jövedelmünk több mind a felét ez egy uniós ország