Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár az elektronikusan aláírt munkaügyi dokumentumok eddig is érvényesek voltak, ám mindeddig nem volt szabályozva az, hogy ellenőrzéskor papíron vagy elektronikus formában kell-e azt felmutatni az ellenőröknek.
Ettől a héttől a munkafelügyelők a cégnél való ellenőrzés előtt, e-mailben kérhetik az alkalmazottak munkaszerződéseit és egyéb vonatkozó dokumentumokat, tehát azokat a cég nem kell kinyomtatva, papíron bemutassa, számolt be Ördög Lajos. A Kovászna Megyei Munkafelügyelőség vezetője szerint az volt az újszerű megközelítés, amikor elfogadták a munkaszerződéseken az elektronikus aláírást, most viszont az a lényeg, hogy a Munkafelügyelőség ne úgy járjon el, mint a többi állami hivatal, hogy ugyan elfogadják az elektronikus aláírást, de a dokumentumokat mégis papír formában kérik.
Ördög Lajos szerint a most bevezetett lehetőség az otthoni munkavégzést, vagy a hibrid munkát – amikor csak időközönként járnak be az alkalmazottak a munkahelyükre – segíti, hiszen a két félnek nem kell személyesen találkoznia egy dokumentum aláírásához, és nem is kell a papírokat postázni a felek között. Gyakorlatban előfordul, hogy a munkaadó és munkavállaló az ország két különböző részén tartózkodik, ezért nehézkesen működött a munkaügyi dokumentumok aláírása.
A háromszéki munkafelügyelőség vezetője szerint az új módszer egyetlen akadálya az lehet, hogy az elektronikus aláírás Romániában még gyerekcipőben jár. Bár a vállalkozók egy része rendelkezik már digitális aláírással, viszont az alkalmazottak többségének nincs ilyenje. A munkaügyi szakember valószínűnek tartja, hogy a digitális aláírást szolgáltatók kínálnak majd olyan lehetőségeket, hogy egyedi alkalomra lehet megvásárolni az elektronikus aláírást, vagy pedig egyes munkakörökben, ahol többször van szükség a munkaadó és munkavállaló között különböző dokumentumok aláírására, akkor a cég megfinanszírozhatja azt alkalmazottainak.
Kovászna megyében nem tapasztalható, hogy jelentősen megváltozott volna a munkavégzés módszere, ám a munkaadóknál érezhető az a törekvés, hogy úgy tervezik meg a munkafolyamatokat, hogy bármi történik, a munkát vagy annak egy részét akár otthonról is el lehessen végezni. Ördög Lajos szerint a magán- és állami szektorban is vannak olyan munkakörök, ahol működik az otthoni munkavégzés vagy távmunka, ám a megyére jellemző készruhagyártásban vagy más hasonló munkakörben kevés az olyan tevékenység, ami otthonról is elvégezhető.