Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdasági Karának egyetemi adjunktusa rámutatott: a kormány idén 364,9 milliárd lej bevétellel számol, ám kiadási oldalon a közalkalmazottak fizetése 110 milliárd lejbe kerül, a szociális segélyek és nyugdíjak 143 milliárd lejre rúgnak. Eszerint az állam bevételének 70 százalékát költi személyi és szociális kiadásokra, és a maradék 30 százalékból kell működtetnie az intézményeket és fedezni a beruházásokat.
Eme szerkezeti egyensúlytalanság miatt hoztak olyan intézkedéseket, amelyek nem annyira húsba vágók, de lehet velük spórolni, így befagyasztották a közalkalmazottak bérét, nem emelik a nyugdíjakat, nem adnak üdülési csekket és korlátozzák a diákok ingyenes utazását.
Jelenleg az állami intézményekben ugyanannyian dolgoznak, mint 1990-ben, miközben csökkent az ország lakossága, és a feladatok egy részét digitalizálni lehetne. Egyre nehezebb indokolni a közalkalmazottak magas számát, hiszen miközben az állami alkalmazottak fizetése 40 százalékkal magasabb, mint a magánszektorban dolgozóké, nem működnek hatékonyan az állami intézmények, alacsony az adóbehajtás. Ha megvalósulna az adóhatóság digitalizálása, növekedne az adóbehajtás, és elkerülhető lenne az adóemelés, összegezte a gazdasági elemző.