Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A közlés szerint Romániában a tőzsdén 32,25 euró volt egy megawattóra villamos energia, miközben ez a szomszédos Magyarországon 27,90, Csehországban és Szlovákiában pedig 26,96 euróba került. Ugyanakkor az ország vasárnap több mint 1000 megawatt villanyáramot vásárolt külföldről, mert a fogyasztása elérte az 5700 megawattot, miközben a hazai termelés 4700 megawatt körül volt. A témában megszólaló Nagy-Bege Zoltán, az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) alelnöke szerint ez csupán pillanatnyi helyzetkép, így riogatásnak tartja, hogy a román sajtó megkongatta a vészharangokat. Rámutatott, a villamos energia tőzsdei helyzete óráról órára változik, és mindez nem érinti a fogyasztókat. Megjegyezte, ha elkezd fújni a szél, beindulnak a hazai szélerőművek, és akkor Románia már Magyarország felé exportálja a villamos energiát.
Ugyanakkor valós problémának tartja azt, hogy elavultak és szennyezőek az ország energiatermelő egységei. Emiatt az elmúlt években folyamatosan csökkent a Románia által exportált energiamennyiség, tavalyra az ország már nettó energia-importőrré vált, azaz több villanyáramot hozott be, mint amennyit kivitt. Az energiaár-szabályzó hatóság alelnöke szerint a következő években beruházásokra kerül sor, amelyek már megnyugtató mennyiségű termelést eredményeznek. A romániai villanyáram-termelés 26%-a vízi, 20%-a szén-, 20%-a szél- és 14%-a atom-, 10%-a hidrokarbonátos, 7%-a fotovoltaikus, míg 0,7 százaléka biomassza alapú erőművekből származik.