Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár tavaly dinamikusan növekedett a háromszékiek kézbe kapott átlagbére, így is 563 lejjel keresünk kevesebbet az országos nettónál, és 1279 lejjel kisebb az átlagfizetésünk, mint a bukarestieknek, derült ki az Országos Statisztikai Intézet adatainak összehasonlításából.
Az elmúlt év nettó átlagbéreit a Ziarul Financiar gazdasági lap elemezte. Eszerint 2017-ben az egy évvel korábbi periódushoz képest jócskán nőttek a munkabérek. Az országos nettó átlagfizetés 2400 lejre emelkedett, de a megyék legalább felében az átlagfizetés most sem éri el a 2000 lejt. Bukarestben átlagosan havi nettó 3116 lejt keresnek, ez Kolozs megyében 2670 lej, Temesben 2501 lej, Szebenben 2468 lej és Brassó megyében 2383 lej. A bérlista másik végén Teleorman található, ahol átlagosan alig 1780 lejt kapott kézbe egy alkalmazott, de Hargita megyében is csupán 1791 lejes a nettó átlagfizetés.
Tavaly Kovászna megyében 19%-os fizetésnövekedést jegyeztek, ezáltal 1837 lej lett a nettó átlagbér. Elemzők ezt azzal magyarázzák, hogy egyrészt nőtt a minimálbér (ami az alacsonyabb átlagbérrel rendelkező megyék számára jelentett előrelépést), másrészt a közszférában megemelkedett fizetések nagy nyomást helyeztek a magánszférára, hiszen meg kellett emelniük a béreket, ha nem akarták, hogy a közszféra elszippantsa alkalmazottaikat. Mint arról korábbi cikkünkben Winkler Gyula EP-képviselő is rámutatott: évtizedekkel ezelőtt az olcsó munkaerő jelentette Románia versenyelőnyét, de egy idő után szűklátókörűségnek bizonyult a bérek alacsony szinten való tartása, és a munkaadók most csodálkoznak, hogy sem olcsón, sem drágán nem találnak munkaerőt. <<