Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A City Insurance fizetésképtelenné válását a gazdaság alapvető logikájának ellentmondó működése okozta. A biztosító ugyanis annak érdekében, hogy minél nagyobb piaci részesedést szerezzen, átlagár alatt kínálta kötvényeit, amibe az átlagköltségeit sem számolta bele. Birtalan József, a Biztosítási Felügyelet (ASF) vezetőtanácsának tagja rámutatott: a City Insurance-t nehéz volt felügyelni, hiszen az ügyfelei kártérítése helyett hajlandó volt inkább kifizetni a rá kiszabott büntetéseket.
A kifizetetlen kárigények miatt egyre nőtt az elégedetlen károsultak száma, az autószerelő műhelyek elutasították a City Insurence ügyfelei által okozott balesetekben megrongálódott gépkocsik javítását, attól tartva, hogy nem kapják meg a pénzüket. Birtalan szerint a City stratégiája bevált volna, ha sikerül megállapodni a tulajdonosával, hogy emelje meg a cég tőkéjét 150 millió euróval, de ez nem történt meg határidőre. Erre azért lett volna szükség, hogy a biztosító ki tudja fizetni a kárigényeket, amelyek összege három-négyszer meghaladja a rendelkezésére álló pénzt.
Mit tehetnek a City ügyfelei?
Fontos tudni, hogy a cég csődjének kimondása utáni 90 napig érvényben maradnak a City-nél kötött RCA-kötvények. Mivel a csődeljárás 6-9 hónapig is elhúzódhat és utána még 3 hónapig érvényes marad a biztosítás, a City-s kötvénnyel rendelkezőket nem fenyegeti a veszély, hogy megbünteti a rendőr, ugyanis legtöbben 6 hónapra kötik a kötelező biztosítást. Mivel az RCA a másoknak okozott kárt téríti meg, valójában senki nem magának köti, és senkit nem érdekel annak minősége, hiszen annak kell boldogulnia vele, akinek szüksége lesz rá, vagyis a baleset áldozata, mutatott rá Birtalan József.
Ugyanakkor lehetőség van bármikor felmondani a City Insurance-nél kötött biztosítást, a garanciaalap visszafizeti az időarányosan megmaradt pénzösszeget, és az ügyfél egy más társaságnál megkötheti az új kötelező gépjármű-biztosítást. Ezzel a lehetőséggel várhatóan kevesen fognak élni, hiszen ez azt feltételezi, hogy a meglévőnél drágábban kellene megvásárolniuk az RCA-t.
A kárvallottaknak a garanciaalap fizet
Viszonylag jó helyzetben vannak a károsultak, hiszen létezik a garanciaalap, amely a City Insurance fizetésképtelenné nyilvánítását követően átvállalja a károk kifizetését. Ez azt jelenti, hogy akit szeptember 20-a után károsított egy City-s ügyfél, már a garancialaphoz kell fordulnia kárigényével. A garanciaalap minden megyében irodákat nyit a könnyebb ügyintézés érdekében.
Fontos tudni, hogy a garanciaalap legtöbb 450 ezer lejt fizet a károsultaknak, tehát nem érvényesíthető az RCA kötvényben megszabott maximális értékhatár, ami haláleset vagy súlyos sérülés esetében 6,07 millió euró, anyagi károk esetében 1,22 millió euró. Fel szeretnék gyorsítani a károk kifizetését is, hiszen jelenleg a törvény úgy rendelkezik, hogy a garanciaalap a csőd kimondása utáni hatvan napon túl kezd fizetni, viszont a csődeljárás hat-kilenc hónapig is elhúzódik. Birtalan József szerint a kormány várhatóan a napokban elfogad egy rendeletet, amely szerint a garanciaalap a biztosító működési engedélyének bevonása után egy hónap alatt átveszi az ügyiratokat, és rögtön elkezd fizetni a károsultaknak.
Már duplája mint ezelőtt egy hónappal.