Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Több mint 50 vállalkozó vagy az üzleti élethez vonzódó fiatal részvételével zajlott le hétvégén a 8. gazdasági műhelytábor a csernátoni Malomkertben.
A Junior Business Club egyesület által szervezett esemény résztvevői olyan gazdasági szakemberekkel ismerkedhettek, akik motiválták őket, hogy valósítsák meg elképzeléseiket, mutatott rá Karácsony Zsolt. A JBC elnöke szerint a négynapos tábor keretében szakmai előadásokra és a műhelymunkákra fókuszáltak, de vállalkozói modellekkel is ismerkedtek.
– A vállalkozónak nem szabad éhen halnia, meg kell kérnie termékei árát – fejtette ki Farkas Levente. A marketing-tanácsadó az árképzés kapcsán a JPÉ, azaz a józan paraszti ész fontosságát emelte ki. Magyarázata szerint az ár a két fél közötti megállapodás. Javaslata szerint árképzés előtt, első lépésként fel kell hívni legalább ötven ismerőst, illetve meg kell keresni azt a vevőbázist, aki értékeli a terméket, és ezt pénzben is könnyedén kifejezi. Alapszabály, hogy a bevétel 10%-át félre kell tenni marketing-költségekre, hívta fel a figyelmet Farkas.
A budapesti Business&Cafe üzleti blog tulajdonosai, Battay Máté és Tóth Patrik inspiráló történetüket és a legfontosabb üzleti értékeket mutatták be: „addig kell csinálni, amíg nem sikerül”, illetve „inkább dolgozzunk magunknak száz órát, mint másnak negyvenet”, szorgalmazták a szakértők.
Kállai Emanuel eCommerce szakértő, a Growww digital munkatársa több hasznos online értékesítési eszközt is bemutatott. „A mobiltelefon kezdett kiszorítani mindent, főleg a számítógépet, ezért fontos odafigyelni a telefonbarát felületekre és a tartalmak folyamatos frissítésére”, hangsúlyozta a szakértő, aki szerint mindig kell követni a vevőbázis reakcióit a szociális háló vagy a webáruházak hozzászólás részében, így a vállalat vezetősége visszajelzést kap a cég erősségeiről, illetve gyengeségeiről. Rengeteget lehet tanulni a kommentekből, hiszen az ügyfelek többsége őszinte, véli Kállai Emanuel. A táborzáró előadásában Kolumbán Gábor, a CIVITAS Alapítvány és az Élő Szövet Alapítvány elnöke bemutatta a szociális vállalkozások fontosságát és olyan sikeres és jól működő projekteket és vállalkozási példákat, amelyekre lehet építeni és jó példái lehetnek a társadalomnak.