Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Bár ezek az egyéni vállalkozók mindannyian mulasztottak, a vállalkozásaik felszámolási eljárása megkérdőjelezhető, hiszen a Cégbíróság (ONRC) nem értesítette az érintetteket, hogy hivatalból megszüntetik vállalkozásaikat. Így történhetett meg Háromszéken is, hogy a PFA-val rendelkező személy tovább tevékenykedett cégszerűen, számlákat vágott, fizette alkalmazottait és pályázatokat bonyolított le, nem tudva azt, hogy már nincs vállalkozása.
A jelenség országos szinten közel 30 ezer vállalkozói engedéllyel rendelkező magánszemélyt (PFA) vagy egyéni vállalkozót (II) érint, amelyből mintegy 4500-at már hivatalból felszámolt a Cégbíróság, sőt közülük 577 vállalkozás európai uniós támogatást nyert, amelyek mind veszélybe kerültek. Mint arról beszámoltunk, a gondra Édler András, a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöke hívta fel a figyelmet, miután felkereste egy háromszéki gazda, aki elpanaszolta, hogy adóügyei intézése közben tájékoztatta őt a pénzügyi hatóság, hogy már nem rendelkezik PFA-val, mert törölték a cégjegyzékből.
Megoldás született
Édler András lapunknak kifejtette: aránytalanul nagy büntetésnek tartja, hogy egy adminisztratív mulasztás miatt, a vállalkozó értesítése nélkül töröljék a cégjegyzékből. „Ez olyan mintha gyorshajtáson érnének egy autóvezetőt, de pénzbüntetés helyett lelőnék az illetőt”, érzékeltette a Cégbíróság szerinte túlzottan szigorú eljárását a háromszéki kereskedelmi kamara elnöke. Édler András a malőrre felhívta Fejér László Ödön háromszéki és Antal Lóránt Hargita megyei szenátorok figyelmét, akik a felsőház gazdasági bizottságában felvetették a problémát, és sikerült megoldást is találni. Antal Lóránt szenátor szerint abban állapodtak meg az Országos Cégbíróság, a Vidéki Beruházások Finanszírozási Ügynöksége (AFIR) és a Mezőgazdasági Kifizetési Ügynökség (APIA) vezetőivel, hogy a megszüntetett egyéni vállalkozásokat (PFA, II) azok kérésére a megyei cégbíróságok és a pénzügyi hatóság ingyen újra bejegyzi, és megtarthatják korábbi elnevezésüket és adószámukat is.
Segít a kereskedelmi kamara
Antal Lóránt szenátor szerint a cégjegyzékből törölt vállalkozók közül április első hetéig 2514-en kérték az újra bejegyeztetést. Ugyanakkor érkezett olyan visszajelzés is, hogy vannak megyei Cégbíróságok, amelyek vonakodnak újra bejegyezni a felszámolt PFA-kat, ezért Antal Lóránt szenátor arra kéri az érintetteket, hogy ezeket az eseteket jelezzék neki, akár a kereskedelmi kamarán keresztül, és a kéréseket eljuttatják a megállapodást elfogadó Országos Cégbírósághoz, amely utasítást adhat az egyéni vállalkozás újra bejegyzésére. A megállapodás szerint a felszámolt PFA-k, amennyiben van folyamatban lévő gazdatámogatásuk, visszakaphatják az ahhoz való jogosultságukat is, de ezt a vállalkozói engedély birtokában kérniük kell az APIA és az AFIR megyei kirendeltségeinél.
Antal Lóránt szenátor szerint arra vonatkozóan is ígéretet kaptak a Cégbíróságtól, hogy beindítják az értesítési rendszerüket, és ezentúl telefonon vagy e-mailen tájékoztatják az egyéni vagy családi vállalkozásokat, ha módosítás történik.