Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A nemrég elfogadott 2006/95-ös egészségügyi reformra vonatkozó törvény módosítása arra kötelezi az egészségbiztosító pénztárt, hogy kérésre készítsen egyéves jelentést arról, az illetőnek milyen szolgáltatásokat, gyógyszereket, orvosi kellékeket számoltak el, azokat hol és mikor végezték el és mennyibe kerültek. A törvény kezdeményezői abban bíznak, ezzel vissza lehet szorítani az el nem végzett, de valaki nevére elszámolt egészségügyi szolgáltatásokat. A rendelkezésnek korrupcióellenes vetülete van, hiszen ha az érintettek átnézik a részletes kimutatást, feltűnhet, hogy olyan egészségügyi szolgáltatások is szerepelnek, amelyeket nem vett igénybe ám az állam kifizette. A törvénykezdeményezők szerint ilyen esetek előfordulnak és a fiktív elszámolások csökkentik a valós esetekre szánt összegeket, ezáltal a betegek kezeléshez való esélyeit.
Dragoș Tatu a Kovászna megyei Egészségbiztosító Pénztár igazgatója szerint évek óta nem derült fény fiktív elszámolásokra. Ugyanakkor előfordul olyan eset, hogy az orvosok által elszámolt szolgáltatásokat végül nem ismerik el, és a pénzt visszafizettetik. Ennek viszont „műszaki okai” vannak, mivel az orvos, a gyógyszertár vagy a kórház nem tudja időben érvényesíteni a szolgáltatásokat az online rendszerben. Hasonlóan vélekedik a háromszéki háziorvosok egyesületének elnöke, Seres Lucia aki szerint fiktív elszámolásokra egy ideje nincs is példa, arra viszont van, hogy az elvégzett szolgáltatásokat nem tudják időben érvényesíteni, mert akadozik az informatikai rendszer. Seres Lucia szerint inkább az informatikai rendszert kellene végre pontra tenni, mert az javítana az egészségügyi szolgáltatás minőségén.