Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A munkatörvénykönyv módosítása szerint zaklatásnak minősül minden olyan magatartás, amellyel az elkövető sérti a másik személy méltóságát, és megfélemlítő, ellenséges, lealacsonyító, megalázó vagy sértő helyzetet teremt. Ugyanakkor azt is leszögezi: nem minősül diszkriminációnak a megkülönböztetés, kizárás, korlátozás vagy preferencia az olyan állások esetében, amelyeknél a tevékenység jellegéből vagy a munkavégzés körülményeiből adódóan bizonyos szakmai követelmények teljesítése meghatározó fontosságú.
Hatékonynak tartják a munkahelyi hátrányos megkülönböztetés visszaszorításában a képviselőház által elfogadott munkatörvénykönyv-módosítást a lapunk által megszólaltatott szakértők. Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács nemrégiben újraválasztott elnöke szerint a munkatörvénykönyv módosítása visszalépésnek bizonyul a kiszabható büntetések nagysága tekintetében, hiszen egy másik, a megkülönböztetés megelőzéséről és büntetéséről szóló 2000/137-es kormányrendelet ennél nagyobb, 30.000 lejig terjedő bírságot helyez kilátásba, sőt az alapján 200.000 lejig terjedő büntetés róható ki arra, aki egy csoportot diszkriminál. A munkatörvénykönyv módosításárról szóló tervezetet egyébként véleményezte és a közvetlen vagy közvetett diszkrimináció meghatározásáról és a kivételekről is javításokat javasolt az Országos Diszkriminációellenes Tanács.
A Mikó Imre Jogvédelmi Szolgálat vezetője, Benkő Erika szerint az újabb jogszabály eszközt jelent a jogvédők számára a diszkrimináció visszaszorításában, például abban, hogy senkit ne érjen hátrányos megkülönböztetés magyarsága miatt, vagy ha munkahelyén vagy hivatalos intézményekben magyarul beszél. Felidézte, nemrégiben a sajtóból értesültek, hogy egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruházban arra kötelezték a magyar alkalmazottakat, hogy egymás között is románul beszéljenek. Benkő Erika szerint az aktuális törvénymódosítás mintha éppen erre az esetre készült volna, tehát ez alapján fel lehet lépni az ilyen visszaélések ellen.
A Kovászna Megyei Munkafelügyelőség főfelügyelője, Ördög Lajos rámutatott: eddig is tilos volt a hátrányos megkülönböztetés, ám a mostani törvénymódosítás azért hasznos, mert kifejezetten munkahelyekre vonatkozik. A munkafelügyelők számára segítség lesz, hiszen a munkahelyeken akkor is tetten érhető a diszkrimináció, ha az alkalmazott nem veszíti el állását, ám hátrányos helyzetbe kerül. Emellett a munkafelügyelők fel tudnak lépni abban az esetben is, ha például úgy hirdetnek állást, hogy csak férfit vagy nőt, vagy csak egy bizonyos korosztályt céloznak.