Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Elvi számolásról van szó, nem száraz könyvelési adatokról. A Tax Freedom Day néven emlegetett nap valójában azt jelenti, ha a bruttó bérekből levonják az adókat, év elejétől meddig gyűlik össze az a virtuális pénzösszeg, amit évi elosztásban a munkavállalónak be kell fizetnie az államkasszába. A TFD kiszámítási módja és ezáltal az időpontja világszerte sok országban különbözik, rögtön sorolunk példákat az Európai Unióból: Cipruson március 27., Máltán április 19., Írországban április 26., Angliában május 9., Bulgáriában május 21., Romániában május 25., Luxemburgban május 29. Anyaországunk jó messze hátra van az EU tagállamainak sorában, a magyar „adómentesség napja” július 5., ennél hátrébb már csak hat uniós állam található, a sort Franciaország zárja július 29-ikével. A távoli Kanadában május 19. előttig kellett az államnak dolgozni. Logikus következtetés, hogy a munkavállalók számára Cipruson a legjobb, Franciaországban a legrosszabb. Noha igaz, a tényleges értékmérő az átlagbér összege. Romániában a bruttó átlagbér 51oo lej körül van, a nettó 32oo lej körül. A romániai bruttó átlagbér 39 százaléka elvileg az államot illeti a különféle adók, járulékok, illetékek címén. Az évi bruttó bérből például 36 munkanap a jövedelmi adóra és 137 nap a társadalombiztosítási járulékra (egészségbiztosítás, nyugdíjalap, munkanélkülisegély-alap) megy. Ez alól nyilván kivételek azok, akiknél valamilyen okból nem történnek meg matematikailag pontosan a levonások, átutalások.
(bl)