Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jegybank igazgatótanácsának szerdai ülésén hozott döntés augusztus 6-ától érvényes.
Emellett a testület döntött a betéti rendelkezésre állás kamatlábának 1,25 százalékról 1,00 százalékra való csökkentéséről, a lombardhitelek kamatlábát pedig 2,25 százalékról 2,00 százalékra csökkentette.
A bankok kötelező valutatartalék-rátája változatlan maradt.
A BNR igazgatótanácsa arról is döntött, hogy a jegybank folytatja a repo-ügyleteket, állampapírok vásárlásával növelve a kereskedelmi bankok likviditását. A BNR emellett a másodlagos piacon is vásárol állampapírt.
A szerdai közlemény szerint a monetáris tanács legutóbbi, májusi kamatdöntése óta érkezett információk azt jelzik, hogy a koronavírus-járvány – főleg áprilisban – súlyos károkat okozott a román gazdaságnak, ugyanakkor érzékelhetővé váltak a májusban kezdődött fokozatos lazítás hatásai.
A román gazdaság éves növekedése már az idei első negyedévben 2,4 százalékra lassult a 2019 utolsó negyedévében regisztrált 4,3 százalékról, de az előző negyedévhez képest még 0,3 százalékkal nőtt. A rendelkezésre álló adatok alapján a második negyedévben viszont „súlyos visszaesés” valószínűsíthető.
A lej-euró árfolyam relatív stabil maradt, enyhe csökkenési tendenciával, amit a BNR az európai gazdasági helyreállítási alap elfogadása által előidézett regionális optimizmusnak tulajdonít.
A jegybank az irányadó kamat csökkentésével a gazdasági tevékenység újraindítását akarja segíteni, és az inflációs rátát akarja – plusz-mínusz egy százalékpontos tűréshatárral – az idei évre előirányzott 2,5 százalékon tartani.
(Agerpres/MTI)