Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem meglepő, hogy a francia főváros az élen végzett, mivel 2003 óta minden évben a top 10-be került – mondta a jelentés szerzője, Roxana Szlavcseva az Euronews-nak. Ennek ellenére az a tény, hogy a város hat helyet ugrott előre alig két év alatt „nem jelentéktelen”.
A felmérésben 160 különböző árucikk átlagos értékét mérték fel és hasonlították össze – az élelmiszertől a tisztálkodószereken át a ruházkodásig, a háztartási segítségig, közlekedésig, és a közüzemi számlákig, 93 ország 133 városában.
„Miközben Párizs ad is valamit a pénzünkért – például minőségi alkoholt, közlekedést ls dohányt – az olyan kategóriák, mint a háztartási segítség, a szórakozás vagy épp háztartási kiadások a legmagasabb európai áron érhetőek csak el.”
London és Manchester, a két brit város jókorát csúszott vissza 2017-hez képest a brexitnek köszönhetően, és ez a következő két évben valószínűleg így is marad. „A brit városok továbbra is drágának tűnhetnek a helyi lakosok számára, de a külföldiek számára a font gyengülése miatt olcsóbbá váltak.”
Ugyanígy a valuta gyengülése okozta Isztambul visszaesését is – 48 hellyel csúszott hátrébb 2018 óta – Moszkváét – 16 hellyel áll hátrébb, mint tavaly – és Szentpétervárét is.
A fent vizsgált európai városok egyike sem esett bele a legolcsóbb városok körébe, míg a venezuelai Caracas, a szíriai Damaszkusz és az üzbegisztáni Taskent vagy az indiai Bangalore viszont igen.
(Euronews)