Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője szerint az utolsó pillanatokban sikerült megmenteni 2 milliárd eurót a Románia rendelkezésére álló kohéziós alapokból azáltal, hogy megteremtették a lehetőséget, hogy az elmúlt hét évben el nem költött pénzt átvihetik a jövő évben kezdődő, következő költségvetési ciklusra. Benedek Zakariás elmondta, az erre vonatkozó törvénytervezetét elfogadta a parlament, így a be nem fejezett infrastrukturális beruházásokra 2023 végéig hívhatják le a megmaradt pénzeket. Magyarázata szerint a nagyberuházások fejezetnél 2 milliárd euró maradt és az új törvény lehetőséget ad, hogy az összegből a helyi integrált területi beruházásokért felelős szervezetek (ITI) is finanszírozhatóak legyenek, és egészségügyi, oktatási infrastruktúra építésére, fejlesztésére, utak, víz- és csatornahálózat kialakítására, bővítésére, gázvezeték lefektetésére, mezőgazdasági fejlesztésekre hívhassanak le uniós pénzt.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője viszont arra hívja fel a figyelmet, hogy a lehetőség, hogy a következő ciklusra is átvigyék a pénzt, még nem szavatolja, hogy az el is lesz költve, mivel a megpályázott munkálatokra előtanulmányokat és terveket kell készíteni, hogy lehívható legyen. Benedek Zakariás szerint, ha az államfő kihirdeti a törvényt és nem óvják meg az alkotmánybíróságon, akkor az érintettek mihamarabb el kell kezdjenek tanulmányokat és terveket készíteni, önrészt kell előteremteni, hogy 2023 végéig le tudják hívni a pénzt. Nehezítő körülmény, hogy ugyancsak 2023-ig kell lehívni az unió helyreállítási csomagjában elérhető összegeket, és közben el kell kezdeni lehívni a következő költségvetési ciklus alapjait is. Mindezzel együtt évente mintegy 16 milliárd eurós kohéziós alap áll Románia rendelkezésére, ebből sok problémát meg lehet oldani, ám az országnak össze kell szednie magát, hogy valóban képes legyen a pénzeket lehívni és elkölteni.