Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Háromszéken kialakulni látszik egy fiatalokból álló, kezdő vállalkozói közösség, amely a Junior Business Club, illetve az Inno Hub közösségi munkatér vonzásterében igyekszik megvalósítani önmagát.
A fiatalokat felkaroló vállalkozói szervezetek szakemberei próbálnak jó példákat, szakmai ismereteket, kapcsolati tőkét nyújtani, ami által elindíthatják kortársaikat a gazdasági életben, hiszen Kovászna megyében alacsony a fiatalok vállalkozói hajlandósága – a vállalkozói társadalom alig 6,3 százaléka 29 év alatti. A sepsiszentgyörgyi vállalkozói inkubátorházban működő Inno Hub, a Junior Business Club és a kolozsvári Jogaink Egyesület szervezésében „Nem minden ötletből lesz vállalkozás, de minden jó ötletből lehet valóság!” mottóval szervezték a Vállalok című rendezvényt, amelyen a kolozsvári Takács Kató Kata ügyvéd mutatta be a Fiatal vállalkozók kézikönyve című kiadványt, és egy elképzelt vállalkozás történetén keresztül ismertette, hogyan lehet elindítani és működtetni egy céget.
A szakértő által előadott történet a cégjegyzékbe való beiktatástól a felelősségi kérdéseken, az ideális társasági forma megválasztásán a könyvelési problémákon át követte végig a vállalkozó fontosabb dilemmáit. Arra hívta fel a fiatalok figyelmét, hogy fizetett alkalmazottnak is jó lenni, mivel minden hónapban megkapják a bérüket, de vállalkozóként azzal kell számolni, hogy minden hónap nulláról indul, így a vállalkozás fenntartása nehezebb, mint annak elindítása. A vállalkozó élete zsonglőrködés annak érdekében, hogy miként fizethet kevesebbet az államnak, hogyan szerezzen több bevételt, hogyan növelje nyereségét. Ennek fényében már induláskor a tevékenységhez leginkább illő formát kell megválasztani.
Jelenleg előnytelen az egyszerű vállalkozói formákat – PFA, II vagy IF – választani, mivel nettó jövedelmük akár 57,8 százalékát kell adóként, járulékként befizetniük, illetve ha vállalkozásuk eladósodik, személyes vagyonukkal felelnek tartozásaikért. Ezzel ellentétben a mikrovállalkozásként működő kft-knek bevételük 1-3 százalékát kell adóként befizetniük, és a cég nyereségét további 5 százalékos részesedésadó kifizetése után kivehetik. A több tucatnyi résztvevő között kiosztott 119 oldalas kézikönyv nyelvezete közérthető, gyakorlati példákkal van tűzdelve, és online is elérhető a www.jogaink.ro oldalon.