Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egyre drágább és nehezen beszerezhető a tűzifa, ezért Székelyföldön is felértékelődhet a biomassza alapú fűtés mint alternatíva.
A sepsiszentgyörgyi Green Energy biomassza-klaszter elnöke, Vajda Lajos lapunknak elmondta: bőven lenne zöldhulladék, amelyből kiváló biomassza állítható elő, amellyel meg lehet oldani egy-egy önkormányzat, közintézmény és cégszékhely energiafüggetlenségét, és kiváltani a tűzifa-használatot. A biomassza-klaszter elnöke emlékeztetett: régen faluhelyen minden tavasszal megtisztították az ágaktól a köztereket, patakmedreket és legelőket, jelenleg akik mezőgazdasági támogatást kapnak legelőkre, kötelesek azokat megtisztítani a fahulladéktól. Emellett az erdőkben, a vágtereken is sok fahulladék marad. Szervezéssel megoldható lenne egy település középületeinek vagy akár vállalati épületek energiafüggetlensége, ha a tavaszi takarításkor felhalmozott zöldhulladékot szárítanák és leőrölnék.
A térségben vannak már követendő példák, így a háromszéki Esztelneken és Gelencén épülnek ilyen rendszerek, míg Hargita megyében Lókodon és Bikafalván a Norvég Alap támogatásával valósultak meg beruházások. Bodokon pedig egy vállalkozás korszerű biomassza-kazánokat gyárt, amelyek családi házakat és nagyobb létesítményeket is ki tudnak szolgálni.
Vajda Lajos elmondta, a napokban egy kutatói program keretében egy holland és egy horvát egyetemi professzor tekintette meg a székelyföldi „mintaüzemeket”, az esztelnekiek és gelenceiek pedig németországi tanulmányúton vettek részt. A Green Energy Klaszter elnöke emlékeztetett, a Holzindustrie Schweighofer rétyi gyára mellé egy nagy teljesítményű hőerőművet is telepített. „Ha a fafeldolgozónak valóban fontos az erdők védelme, akkor segítenie kellene a térség önkormányzatait, őrlőgépeket biztosíthatna, és felvásárolhatná az összegyűjtött fahulladékot, és az így nyert biomasszát használhatná hőerőművében” – mondta Vajda, aki szerint az osztrák fafeldolgozó megjelenése megzavarta a piacot, de motiváló hatása is van, ráterelte a figyelmet a fahulladék felhasználásának lehetőségére.