Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az utóbbi időben számos hazai közintézmény vált kibertámadások célpontjává, és fennáll a kormány és a létfontosságú szolgáltatások elleni digitális kémkedés vagy szabotázs kockázata. Az Európai Bizottság jelentése szerint a világon valahol minden 11. másodpercben zsarolóprogram-támadás ér egy szervezetet; a kiberbűnözés éves költségeit tavaly globálisan 5,5 billió euróra becsülik, ilyen körülmények között minden eddiginél fontosabb a magas szintű kiberbiztonság biztosítása.
Nicolae Ciuca miniszterelnök azzal indokolta az orosz fejlesztésű vírusellenőrző szoftverek tiltását, hogy azok veszélyforrást jelentenek az ukrajnai háború által előidézett helyzetben. A már felinstallált orosz vírusirtókat a digitalizációért felelős minisztérium, a kiberbiztonsági igazgatóság, a román hírszerző szolgálat (SRI) és a különleges távközlési szolgálat (STS) segítségével kell eltávolítani a közintézmények informatikai rendszeréből. A jogszabály előírásainak megsértése 50–200 ezer lej közötti bírsággal sújtható.
Bihari Béla, a székelyföldi informatikai vállalkozásokat tömörítő IT Plusz Klaszter alelnöke szerint az orosz vírusellenőrző szoftverek általában az élvonalban vannak, gyorsan és hatékonyan ki tudják szűrni és kivédeni az informatikai támadásokat, emiatt eléggé széles körben használják azokat. Szerinte a magánszférában a kínai vírusellenőrző programokra érkezik több panasz, de előfordulnak gondok az afrikai vagy dél-amerikai szoftverek esetében is.
A sepsiszentgyörgyi informatikus úgy véli. az esetleges orosz támadások inkább az állami intézmények rendszereinek megbénítását céloznák, tehát nem a magánszemélyek vagy cégek jelentenek célpontot. Hozzátette: a kormányzati tiltás nem érinti a magánszférát, viszont azok a magáncégek, melyek közvetlen kapcsolatban állnak az állami informatikai rendszerekkel, be kell tartsanak egy bizonyos szintű biztonsági protokollt, és el kell gondolkodjanak azon, hogy a továbbiakban használnak-e orosz antivirus-programot, ezzel azt kockáztatva, hogy éppen ők lehetnek az állami rendszerek elleni támadás kiskapui.