Óvatos optimizmussal tekintenek a schengeni csatlakozásra a fuvarozók
A sokéves káosz után már-már kietlennek tűnnek a határátkelők: ahol korábban kilomét...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A téma kapcsán ideológiai vita kezdődött, így tagországok egy része a klímavédelem „felvizezésével” vádolja az EB-t, míg mások az energiaválságra való válaszként támogatják. Az úgynevezett taxonómia-rendeletet a hatályba lépéshez még el kell fogadja az Európai Parlament (EP) is.
Winkler Gyula RMDSZ Európa Parlamenti képviselő szerint az a legrosszabb, amikor az EP-ben ideológiai szempontból közelítenek meg műszaki kérdéseket, viszont az egyértelmű, hogy valamiből biztosítani kell a növekvő energiaszükségleteket, különben a lakosság áldozata lesz az elszálló energiaáraknak. Winkler Gyula elmagyarázta, a rendelet újdonsága, hogy a nap-, a szélenergia és a vízi-erőművek mellett átmenetileg környezetkímélő energiának ismeri el két vitatott energiaforrást, a földgázt és atomenergiát is.
Egyes országok veszélyforrásként tekintenek az atomerőművekre, ám Winkler Gyula hangsúlyozta: ha például tartunk a vasúti szerencsétlenségtől, nem az a megoldás, hogy felszámoljuk a vasutat, hanem biztonságossá tesszük a vasúti közlekedést, így kell tenni az atomerőművek esetében is. Románia szempontjából az atomenergia és a földgáz is hasznos, hiszen Cernavoda-ban még lehetséges két atomerőmű megépítése, illetve az ország a mini atomreaktorok iránt is érdeklődést mutat. Másrészt Románia parlamentjében mihamarabb meg kell szülessen a döntés az altalajkincsek illetékeivel kapcsolatban, hogy egy-két éven belül elkezdjék kitermelni a fekete-tengeri földgázt, összegezte Winkler Gyula.