Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Raluca Turcan elmondta: a havi 1500 lejes ösztönzőre azok jogosultak, akik gyerekük hathónapos kora előtt visszatérnek a munkába. Az összeget mindaddig folyósítják, míg a szülő gyermeknevelési szabadságra lenne jogosult.
A tárcavezető szerint az intézkedést az indokolja, hogy a nyugdíjazásokkal és a születési arányszám csökkenésével, mind kevesebb munkavállaló van a munkaerőpiacon.
Ugyancsak ebből az okból a munkaügyi minisztérium növelni szeretné azon nyugdíjasok számát, akik folytatnák az aktív életet és munkát vállalnának. Számításuk szerint a négymillió nyugdíjasból több mint kétszázezer személy döntött úgy, hogy a nyugdíjkorhatár elérése után is folytatja a munkát.
Sürgősségi kormányrendeletet fogadott el szerdai ülésén a kabinet, amelynek értelmében 1500 lejre nő a gyermeknevelési szabadságon levő szülők munkába való visszatérését ösztönző támogatás azok esetében, akik még a gyermek féléves kora előtt visszamennek dolgozni.
A hírt Raluca Turcan munkaügyi miniszter jelentette be a kormányülést követően.
Turcan elmondta, ha a gyermeknevelési szabadságon lévő szülő még az előtt visszatér munkahelyére, hogy a gyermek betöltené a 6 hónapot, 1500 lejes ösztönző támogatást kap. Fogyatékkal élő gyermek esetében ez az életkor 2, illetve 3 év.
Eddig 650 lej volt a munkahelyi visszailleszkedési támogatás összege mindenki számára. Ezt az összeget továbbra is kapni fogják azok a gyermeknevelési szabadságon lévő szülők, akik a gyermek 6 hónapos kora után, de még kétéves kora előtt mennek vissza dolgozni.
Ha a szülő a fogyatékkal élő gyermek nevelésére biztosított szabadságáról megy vissza dolgozni a gyermek 3 és 7 éves kora között, 650 lejes munkahelyi visszailleszkedési támogatást kap.
A jogszabály azt is előírja, hogy a gyermeknevelési támogatás kiszámításakor azt az időszakot is figyelembe veszik, amikor a szülő kényszerszabadságon volt.
A munkahelyi visszailleszkedési támogatásban akkor is részesül a szülő, ha visszamegy korábbi munkahelyére dolgozni, mielőtt a gyermek betöltené a 6 hónapot, de utána önhibáján kívül elveszíti a munkahelyét és más munkahelyre veszik fel.
Turcan azt is elmondta, ezek az intézkedések az elsők abból a jogszabálysorozatból, amelynek a foglalkoztatottság növelése és a munkavállalási kedv serkentése lesz a célja, hogy minél több ember függetlenedjen az állami segélyezési rendszer hálójától, és növelje saját, valamint az államháztartás bevételét.
Arra az újságírói kérdésre, hogy körülbelül hány személyt érinthet ez az intézkedés, Turcan azt felelte, hogy körülbelül 158.000 ember részesül gyermeknevelési támogatásban, és ebből számításaik szerint 20.000 személy hoz olyan döntést, amely feljogosítja erre a visszailleszkedési támogatásra. Ez körülbelül évi 100 millió lejjel növeli majd az államháztartási bevételt.
A munkaügyi tárca vezetője azt is elmondta, hogy az 1500 lejes keretet annak figyelembevételével szabták meg, hogy ebből az összegből már biztosítani lehet a gyermekfelügyelet költségeit. A minisztérium ugyanakkor olyan törvénytervezeten is dolgozik, amely jelentősen megkönnyítené a gyermekfelügyeleti vagy háztartási munkavégzést vállaló magánszemélyekkel való legális szerződéskötést.
(Agerpres)
Bravó! A gyereket meg beteszik a csomagmegőrzőbe?! Milyen anya az aki mással nevelteti gyerekét?! Béranya…..Megvan a véleményem az ilyen ribancokról!!!!