Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Édler András kamaraelnök elmondta: beadvánnyal fordultak a kormányhoz, és kérik, hogy a sürgősségi állapot ideje alatt mentesüljenek a helyi adók kifizetése alól. A beadványt a háromszéki parlamenti képviselőknek is eljuttatták, kérve őket, hogy lobbizzanak a kezdeményezés érdekében.
Édler rámutatott: az ingatlan- és területadókat a helyi önkormányzatok kasszájába kell befizetni, ám a helyi tanácsoknak nincs joguk, hogy saját hatáskörben döntsenek a helyiadó-mentességről, azt a kormánynak kell lehetővé tennie. Magyarázata szerint a szállodák, panziók, vendéglők, bárok és szabadidős létesítmények általában nagy ingatlannal és területtel rendelkeznek, melyeknek magas az adója, ám jelenleg gondot jelent, hogy az adófizetéshez szükséges pénzt nem tudják előteremteni.
A hazai munkavállalók negyede kényszerszabadságon van, az állam közel egymillió embernek fizeti a juttatásokat. Gond, hogy a magas költséget véges ideig tudja felvállalni az állam, és nincs hozadéka a gazdaság működésére. Édler szerint inkább munkát kellene biztosítani a vállalkozásoknak. Járványhelyzetben nyilván nem lehet mindenkinek munkát találni, de az alkalmazottaknak egy részét át lehetne csoportosítani állami beruházások elvégzésére, és becsatornázni a hazai munkaerőpiacra a külföldről hazakényszerült munkaerőt is, hiszen nemrég még mindenki munkaerőhiányra panaszkodott. Édler úgy véli, nem méltányos, hogy most, amikor lefékezték a gazdaságot, és lelassult az ország, az állami apparátust továbbra is száz százalékban finanszírozzák.
Mi koze van az allami aparatushoz? Talan o fizeti?