Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Húsvét előtt átfogó ellenőrzési akcióra készül a Kovászna megyei Állategészségügyi és Élelmiszerbiztonsági Igazgatóság. Főként a bárány, a tej, a tojás és a péksütemények előállítási és forgalmazási körülményeit vizsgálják, így vágóhidakat, feldolgozókat, boltokat és piacokat ellenőriznek, mondta Sikó-Barabási Sándor.
A háromszéki főállatorvos arra figyelmeztet, hogy hagyományosan csak a családi fogyasztásra szánt 1–2 bárányt szabad levágni, eladásra viszont kizárólag engedélyezett vágóhidakon lehet feláldozni a fülszámozott állatokat. A szigorú ellenőrzés és borsos büntetés ellenére még vannak, akik feketén, útszéléről, autóból próbálják eladni a húsvéti bárányt, de ezek legtöbb esetben fennakadnak a hatóságok szűrőjén, mivel ezeken az állatokon nem szerepel az élelmiszerbiztonsági pecsét.
Tapasztalatok szerint Háromszéken sok családnak megvan a saját „forrása”, és többnyire háztájról vásárolják a húsvéti asztalra valót, de ha a gazdák csak pár bárányt adnak így el, az fölött a hatóságok is szemet hunynak. Ezt is jelzi, hogy piaci bárányárusításra csak Sepsiszentgyörgyön kértek engedélyt, a többi településen csak a nagyáruházakban árusítanak, többnyire külföldről hozott bárányt, így a háromszékiek többsége vélhetően háztájról vásárol.
Sikó-Barabási elmondta, Kovászna megyében 200 ezer körül van a juhállomány, amelynek fele kisbárány. Ebből mintegy tízezret vágnak le húsvétra, a háromszéki családok ugyanis anyagi megfontolásból fél vagy negyed bárányt vásárolnak. A főállatorvos felhívja a termelők és kereskedők figyelmét, hogy kisebb kihágásért pénzbírságot, nagyobb vétségért akár a tevekénység felfüggesztését is kockáztatják.