Tisztelt Szerkesztő Úr! Úgy vélem, hogy picit sántít a bekezdés. Nem fordított sorrendben kellett volna írni a valós és becsült fogalmakat? Tisztelettel K E.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jelenségére és hátulütőire Virgil Popescu energetikai miniszter hívta fel a figyelmet, aki sérelmezte, hogy becslések alapján kell fizetni a villanyszámlát, ami véleménye szerint az áramszolgáltató megelőlegezése, amíg egy következő számlával kiegyenlítik az egyenleget.
„Az emberek pénzét használják. Nem létező fogyasztásért kérnek pénzt előlegbe. Szerintem ez egyfajta csalás, szélhámosság”, mondotta Virgil Popescu.
A miniszter nyilatkozata kapcsán az Országos Energiaár-szabályzó Hatóság (ANRE) vizsgálódott, és arra jutottak, hogy a hatóságnál nem iktattak tömeges panaszokat, tehát elszigetelt esetekben megtörténhet, hogy a villanyszolgáltatók túlbecsülnék a számlákat, és az így befolyt összegből előre finanszíroznák a tevékenységüket, fogalmazta meg Nagy-Bege Zoltán. Az energiaár-szabályzó hatóság alelnöke felhívta a figyelmet, hogy panasszal lehet fordulni e-mailen, postán és személyesen is, az elérhetőségeket a www.anre.ro oldalon találják. Leszögezte: büntetnek, ha bármilyen visszaélést követnek el a szolgáltatók. A hatóság alelnöke szerint ebben az időszakban kisebb a túlszámlázás veszélye, hiszen az energiaár-liberalizálás miatt a villanyszolgáltatók vállalták, hogy árkedvezményt biztosítanak az általános fogyasztói árra, viszont ha nagyobb árammennyiséget tüntetnek fel a számlán, akkor több kedvezményt kellene biztosítsanak.
A fogyasztónak több lehetősége is van, hogy ellenőrzése alatt tartsa a számlázást, mutatott rá Nagy-Bege Zoltán: minden fogyasztónak joga van, hogy leolvassa a villanyóráját, és a villanyszámlán feltüntetett telefonszámot hívva bediktálja az aktuális óraállást. Ha ezt megteszi, a szolgáltató kötelező módon figyelembe kell vegye, és az szerint számlázzon. Lehetőség van a szolgáltató és a fogyasztó közötti fogyasztási egyezmény (convenție de consum) megkötésére, amelyben havi lebontásban szerepel a becsült energiamennyiség.
A táblázatban különbségek lehetnek a téli és a nyári hónapok között. Ez bármikor módosítható, ha a fogyasztó ráébred, tévesen becsülte meg az elhasznált villamos-energia mennyiséget, kérheti az egyezmény megváltoztatását. Ha nincs ilyen egyezmény, a szolgáltató a fogyasztói profil alapján állítja ki a becsült számlát. Eszerint visszanézi például, hogy a fogyasztó az elmúlt két-három évben, januárban mennyi villamos energiát használt, és kiszámlázza az átlagot.
Az európai irányelv tizenkét havonta kötelező villanyóra leolvasást ír elő, Romániában a féléves kötelezettség van érvényben. A szakértő hozzátette: minél gyakoribb a leolvasás, annál magasabbak a költségek, egy leolvasás átlag 3 lejbe kerül, de a költség városokon kisebb, falvakon, gyéren lakott területeken magasabb. Ha havonta történő leolvasásra köteleznék az elosztókat, a kilencmillió lakossági fogyasztóval számolva havi 27 millió lejes, évente pedig kb. 330 millió lejes pluszköltséget generál, ami megnövelné a számlák értékét, másrészt ezt a pénzt érdemesebb beruházásokra költeni, mondta Nagy-Bege Zoltán.
Tisztelt Szerkesztő Úr! Úgy vélem, hogy picit sántít a bekezdés. Nem fordított sorrendben kellett volna írni a valós és becsült fogalmakat? Tisztelettel K E.
Manapság már könnyű lejelenteni úgy az elektromos energia- mint a gáz fogyasztást! Aki még nem tudja, hogyan kell lejelenteni, kérdezze meg attól, aki tudja, s saját érdekében tanulja meg az eljárást!
Könnyű, csak az embereknek az internet megáll a Facebooknál, esetleg az újságolvasásánál. Hogy egyéb téren milyen hasznuk származna belőle, oda már nem jutnak el. Inkább állnak sorba az Electrica (vagy más szolgáltató) előtt számlát fizetni, óraállást lejelenteni, reklamálni, mint rászánni azt a fél órát (akár segítséget kérve gyerektől, unokától, szomszédtól), hogy létrehozzák a felhasználót az internetes felületen és megtanuljuk azt a pár egyszerű műveletet, mint óraállás beírása, számlák ellenőrzése és fizetése. Mert ugye az interneten „ki tudja mi történik”, az a „biztos”, ha személyesen intézem el.
Sok „okostojás” van mindenütt. Először is az órákat mind kivitették az útra, és lecserélték egyúttal okosórákra, hogy azokat a szolgáltató emberei úgy közelről, mint távolról le tudják olvasni a készülékeikkel. Ugyanakkor ezek az okos-órák három különböző számot mutatnak egymást váltogatva. Miután a kliens fizetett és fizet mai napig is pofátlanság elvárni, hogy azok még menjenek legörnyedve kukucskálni be a szolgáltató dobozába, majd kitalálni melyik az a szám amelyiket le kellene jelenteni. Ilyen körülmények közt: 1) megfizettük az okosorák diját, 2) azok kiköltöztetését az útra, hogy a szolgáltató le tudja könnyedén olvasni, 3) sok öreg ember van akik nem tudják az internetet kezelni és lehet nincs hozzátartózojuk vagy jó szomszédjuk, 4) és nem is kell legyen, meg ha van is, mert nincs miért kéne az unokák/szomszédok az idejüket és tudásukat pazarolják egy – a kliens által – kifizetett szolgáltatásért, amiért búsás haszonnal (profittal) meg van fizetve a szolgáltató magáncég!!!
Igaza van, én azokra értettem, akiknek telefonjuk van, Facebookozno tudnak, de sírnak olyan dolgok miatt, amit el lehetne könnyen ugyanazzal a telefonnal intézni.
Szörnyű ami vègbe megy ebben az orszàgban ,hazugságok,bacsapàsok! 3lejes leolvasàsi àr arànyròl beszèlnek amikor egy olvasò 0,50 banit kapot független falu vagy vàros egy leolvasàsra ès hovà lett a 2,50 kinek a zsebèbe ment ??ezzeket nem vizsgàlják felül?sìralmas amik a” kuliszàk „mögött folynak 1000 dolog 😡ès rengetek becsapàs ezt tudni kell!!!!!!
Jó pár évvel ezelőtt minden órát lecseréltek központból leolvasható műszerekre, biztos jó nagy összegért (vajon hányszor 3 lej többszöröséért?)! Ez működött is egy ideig, most már ezt sem tudják elvégezni, csak ha egy imélben tudatod velük, hogy már egy éve nem volt leolvasva a fogyasztásod. Elvégre nem mindenki tudja leolvasni, vagy magasan van az óra, vagy nem tudja, a villogó számok közül melyiket kell leolvassa, vagy nem látja jól…
Ismerek olyan esetet hogy az oreg neni kb. havi 50 lejt fizetett aztan jott a duzzasztott szamla(estimare) ami 300 lej . Erdekes modon egyetlen feltuntetett telszamot se vettek fel a hires electrica……
Helyesen olvasod le, helyesen bejelented, s mégis mást számláznak, akkor attól nem borzolódna a szőröd, te okos majom?
Velem ez soha nem történt meg. Lehet mert majom vagyok.
Van eljárás, nem egy, de az fogyasztók többségének alig van előnyére.
nem veszik fel a telefont
A kilencedik „estimált”számlát kaptam.Legalább háromszor egy évben elolvashatják!