Csak erősen optimista!Vagy netán hiszékeny?Én az utóbbira tippelek.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A tavalyi teljes lezárás majd a korlátozott újraindítás miatt nagyot zuhant a Kovászna megyei turizmus teljesítménye is (-42,39%-ot), ám kevésbé csökkent mint az országos (-52,25%) és székelyföldi átlag (-56,30%). Egyrészt Kovászna megye a járvány előtt is inkább a belföldi turizmusra támaszkodott, szemben Hargita megyével, ahol főként a magyarországi turisták fogadására vannak berendezkedve, másrészt Háromszéken több a szálloda, mint a panzió, míg Hargita megyében az agroturisztikai panziók vannak többségben.
A Kovászna megyei turizmust a bálványosi wellness-szálló vonzereje húzta felfelé. A székelyföldi turisztikai klaszter (TDM) elnöke, László Endre szerint nagyot ment a bálványosi wellness-szálló, hiszen a tavaly Háromszékre érkezett 78.654 vendég 22,8 százaléka, vagyis 17.936 turista ott foglalt szállást, és 44.948 vendégéjszakát töltöttek Bálványoson. Magyarázata, hogy a bálványosi hotel magas minőséget nyújt, kiemelkedő a gasztronómiai kínálata, és elszigetelt helyen fekszik, ezért a turisták járványhelyzetben előnyben részesítették.
A Kovászna Megye Turizmusáért Egyesület igazgatója, Godra Árpád szerint ez strukturális probléma is, mert ebben a szegmensben a háromszéki turizmus kínálata egy lábon áll, ezért ösztönözni kell az ilyen jellegű beruházásokat főként Kovászna városban. Godra Árpád szerint a fürdővárosban az állami kezelőjegyek által támogatott szociális turizmusról át kell helyezni a hangsúlyt a magas minőségű idegenforgalomra. Kovászna város turizmusának irányváltása évekkel ezelőtt elkezdődött, nyitottak négycsillagos szállodát és új beruházások körvonalazódnak. Növelheti a város vonzerejét a kovásznai önkormányzat által megálmodott korszerű wellness-központ megépítése.
Székelyföld turizmusa számokban
László Endre ismertette Kovászna, Hargita és Maros megyék turizmusának teljesítményét ám leszögezte: több vendég látogatott Székelyföldre, mint ami a hivatalos statisztikákban szerepel, mivel az 5 szoba alatti szálláshelyek nem kötelesek jelenteni vendégeik számát a statisztikai hivatalnak, ezért a hivatalos adatok inkább a trendet mutatják, nem a teljes valóságot.
A három székelyföldi megyébe tavaly 421.326 turista érkezett hivatalosan, ami 56,30 százalékkal kevesebb, mint amit 2019-ben jegyeztek. A térségben Kovászna megye turizmusa csökkent legkevésbé, mondta László Endre, aki szerint tavaly 78.654 vendéget regisztráltak, szemben a 2019-es esztendővel, amikor 136.530 turista szállt meg Háromszéken. Hargita megyében tavalyelőtt 231.412 vendéget rögzítettek a statisztikákban, számuk tavaly 99.384-ra csökkent, ami 57,05 százalékos visszaesést jelent. Maros megyébe 2019-ben 596.166 turista érkezett, ám számuk tavaly 243.288-ra esett vissza, ami 59,19 százalékos csökkenést jelent.
Jövő év első felében nagy törés várható!
Tavaly az utazási korlátozások miatt sokan kényszerből belföldön vakációztak, ám amint lehet, ismét külföldre fognak utazni, jelenleg is sokan foglalnak egzotikus utazásokat. Kedvezőtlen még, hogy a közalkalmazottak idén nem kapnak vakációs jegyeket, véli László Endre, aki szerint a tavaly kiadott vakációs jegyek alig 22,5 százaléka van még a piacon, ezeket az év végéig fel kell használni. Godra Árpád szerint jövő év első felében várható meredek visszaesés a belföldi turizmusban. Ennek oka, hogy amíg elfogadják a költségvetést, és kibocsátják a vakációs jegyeket, el fog telni legalább egy fél év. Godra úgy véli, a szállásadók részéről kreatív gondolkodásra van szükség, hogy felkészüljenek a jövő év első felére, és kitalálják, miként birkóznak meg a helyzettel.
Csak erősen optimista!Vagy netán hiszékeny?Én az utóbbira tippelek.
„jövő év első felében várható meredek visszaesés a belföldi turizmusban … amíg elfogadják a költségvetést, és kibocsátják a vakációs jegyeket” – komolyan gondolja, hogy jövő évben lesz vakációs jegy?!
Nem gondolja ,hanem álmodja.
Az bizony az áraktól fog függeni hogy milyen lesz!Aki nekimegy az árakkal az ajtónak az bizonyegüti a bokáját.A libát nem lehet teljesen megtépni,nem lehet majd a világba kérni…a potenciális magyarországi túristák is inkább otthon maradnak,az üzemanyagok is megdrágultak meg minden,a forint gyengült a lejjel szembe stb.
Azt nem mondja, hogy a 4 csillagos szaloban hany lej egy ejszaka, majd nezze meg az a romaniai minimum fizetes erteket vagu akar a romaniai atlag jovedelmet es akkor meglatja, hogy miert hianyoznak a vendegek. Egy 3 vagy 4 szemelys csaladnak menyire rug egy 5 napos udules? Amikor gyerek voltam, a regi aranykorban, akkor a csaladal nem 5 napos udulesre mentunk hanem 10 -14 napra, mar vartam, hogy jojunk haza, ugy meguntam a tengerparti egeto napot. Most orvendunk, ha 5 napocskara eljutunk es ebbol 1 -1.5 nap az utazas.
Godra ismét feltalálja a melegvizet! Pontosan ö kellett észosztónak, mivé lennénk nélküle!