Tizenötmillió eurós fejlesztés folyamata indul be a Sepsi Ipari Parkban
Rekord értékű, további befektetőket is vonzó beruházás megvalósítása veszi kezdetét ...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A jegybank elnöke szerint március 11-e és 20-a között a hitelintézetek 4,4 milliárd lejt vontak vissza BNR-től a lakosság szükségleteinek kielégítésére (ez mintegy duplája annak, amit decemberben, karácsony előtt regisztráltak), az utóbbi napokban azonban ez jelentősen lecsökkent.
Isărescu ezzel együtt azt ajánlja a lakosságnak és a cégeknek, hogy ebben a periódusban lehetőleg készpénz nélküli kifizetéseket eszközöljenek.
A jegybank elnöke azt mondja, ‘normalizálódik’ a valutahelyzet is, amelyet a nagy kereslet és egyes külföldi repülőjáratok leállítása zavart meg.
Rámutatott, hogy noha a teljes pénzügyi és bankrendszer szintjén túl magas volt a likviditás, a sürgősségi állapot kihirdetését követő napokban a válságidőszakokra jellemző likviditás átmeneti zavarokat okozott a költségvetési kiadások és a reálgazdaság finanszírozásának terén, valamint egyes kamatlábak emelkedését okozta, különösen a pénzpiacon.
A lej árfolyama egy százalék tartományon belül stabilizálódott, az utóbbi napokban tapasztalható enyhe felértékelődési tendenciával, amely gátolta az állam kiadásainak növekedését a deviza államadósság és a szükséges behozatal finanszírozásával, másrészt pedig enyhítette az előrejelzéseket a romló makrogazdasági helyzettel kapcsolatban – tette hozzá az BNR kormányzója.
(Agerpres)
Igen,túl van…azért kell az IMF hez fordulni?ugye?Ahogy ti mondjátok lerészegited az embert hideg vizzel.